Ďalší triumf Dukly

Hokejisti HK Dukla Michalovce si v 23. kole I. hokejovej ligy poradili na domácom ľade s Považskou Bystricou, ktorú zdolali 4:2. O jej góly sa podelili Hančák, Pavličko, Slovák a Kovaľ. Zverenci trénera Okuliara si v tomto zápase vypracovali hromadu gólových príležitosti, no o výsledok sa museli strachovať až do záveru, v ktorom rozhodol gólom do prázdnej bránky Kovaľ. Na hokejistov Dukly čakajú v základnej časti ešte tri zápasy. Prvý odohrajú v utorok 22.11, keď pocestujú do Senice, následne majú voľno a ďalšíie stretnutie na nich čaká v utorok 29.11., keď na domácom ľade privítajú Topoľčany. Posledné kolo absolvujú zverenci trénera Okuliara v piatok 2. decembra, keď nastúpia na ľade Bardejova.

Po gólových hodoch proti poslednému Púchovu, očakávali diváci podobný výsledok aj proti predposlednej Považskej Bystrici. Zápas sa však odohrával úplne inak ako v utorok. Skóre duelu mohol otvoriť hneď v úvode Drotár. Následne putoval na trestnú lavicu Stráňovský a v presilovej hre prestrelil od modrej Hančák všetko, čo mu stálo v ceste. Ďalší gól mohol pridať kanonier Dukly Minčák, ktorý sa pri signalizovanom vylúčení ocitol v čistej šanci, Beňa v bránke Považskej Bystrice však neprekonal. V presilovej hre mohli zvýšiť vedenie Pavličko a opäť Minčák, no udrelo na druhej strane. Po pošmyknutí Boržíka, sa k brejku dostal Bačík, ktorý ideálne posunul puk Stráňovskému a pre toho nebolo problémom vyrovnať. Po vyrovnaní mohol streliť gól Drotár, no opäť v čistej šanci zaváhal. V 17. minúte Dukla opäť viedla, keď sa po prihrávke Gašpara presadil Pavličko.

Druhú tretinu začala Dukla náporom. V 23. minúte unikol po prihrávke Hančáka, Slovák a nedal Beňovi v bránke hostí šancu. Dukla tak viedla dvojgólovým vedením. Následne si zverenci trénera Okuliara vypracovali niekoľko čistých šancí na skórovanie, no ani jedna sa neujala. Za nevyužité šance tak prišiel trest na druhej strane. Najprv síce čistú možnosť nepremenil Zlocha, no spomenutý hráč sa nakoniec presadil v presilovej hre a znížil na 3:2.

Aj v tretej tretine mala Dukla viac z hry. Jej hokejisti sa však nepresadili ani z čistých šancí. Hostia čakali na svoju príležitosť. Tá prišla v 57. minúte pri vylúčení Kovaľa. Považská síce Duklu zatlačila, no gólovú šancu si nevypracovala. Hostia pokračovali v tlaku aj v rovnovážnom počte. Po odvolaní brankára si zahrali aj power –play, no tá im nevyšla, keď Kovaľ zo stredného pásma trafil ideálne a Dukla tak vyhrala 4:2.

Štatistika:

HK Dukla Michalovce - HK 95 Považská Bystrica  4:2 (2:1,1:1,1:0)

Góly: 3. Hančák (Minčák, Gašpar) pres/1, 18. Pavličko (Gašpar), 23. Slovák (Hančák, Drotár), 60. Kovaľ (Boržík) – 10. Stráňovský (Bačík) oslab/1, 39. Zlocha (Koleda, Bačík).

Vylúčení:7:8. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:1.  Rozhodovali: Jura - Kalina, Hric.

Divákov: 600.

Michalovce: Kozárik - Žemba, Mucha, Boržik, Šeliga, Kadlubiak, Hančák, Petruňa - Pavličko, Gašpar, Minčák - Slovák, Palovčík, Drotár - Kovaľ, Fajčák, Podsedlý - Štefan, Meidl.

Považská Bystrica: Beňo - Smerčiak, Lukáč, Cigánik, Volek, Ftorek, Hošťák - Ján Zlocha, Koleda, Lipták - Stráňovský, Bačík, Bujdák - Fujerík, Šugár, Boško.

Ostatné zápasy 22.kola: Trebišov - Detva 1:6 (1:0,0:5,0:1), Spišská Nová Ves - Liptovský Mikuláš 1:2 (0:1, 1:1, 0:0), Trnava - Prešov 4:2 ( 1:0, 1:1, 2:1), Púchov - Bardejov 1:13 (0:6,0:3,1:4), Topoľčany - Piešťany 3:4 ( 2:0, 0:2, 1:1).

Ďalší program Dukly: 23.kolo: Utorok 22.11.2011 HC Dukla Senica - HK Dukla Michalovce. 24.kolo: Voľno. 25.kolo: Utorok 29.11.2011 o 17.00 HK Dukla Michalovce - HC Topoľčany. 26.kolo: Piatok 02.12.2011 HC 46 Bardejov - HK Dukla Michalovce.

Uverejnené: 18.11.2011 20:37:25