Dukla rozbila Púchov

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v 21. kole I. hokejovej lige na vlastnom ľade nad Púchovom vysoko 11:2. Toto vysoké víťazstvo sa však nerodilo ľahko. Po prvej tretine totiž zverenci trénera Okuliara prehrávali 1:2. Následne však v druhej časti spustili na púchovskú bránku oheňa a síru, a bolo len otázkou času, kedy bude skóre v prospech Dukly narastať. Už v druhej tretine strelili Michalovčania päť gólov a prakticky rozhodli o víťazovi v tomto zápase. V záverečnej tretine sa však neuspokojili a ďalšími piatimi ranami poslali súpera úplne do kolien. Pre Duklu je víťazstvo 11:2 najvyšším v tejto sezóne. Najbližšie sa zverenci trénera Okuliara opäť predstavia doma, keď v piatok o 17.00 privítajú Považskú Bystricu.

Aj keď Dukla dosiahla najvyššie víťazstvo v tejto sezóne, úvod zápasu tomu vôbec nenasvedčoval. Skóre stretnutia mohol otvoriť Drotár, no gól padol na druhej strane, keď sa presadil Zemko. Odpoveď Dukly nenechala na seba dlho čakať a hneď z následného útoku vyrovnal Fajčák. V ďalších minútach Michalovce zatlačili svojho súpera do obranného pásma, no gól nie a nie padnúť. Svoje šance nepremenili Kovaľ, Fajčák, Minčák, Gašpar, po ďalšej strele Kovaľa zvonila žŕdka na Johanesovej bránke a nakoniec sa nepresadil ani Minčák. V závere prvej tretiny prišiel trest. Ako blesk z jasného neba sa pred bránkou k puku dostal Bajtala a poslal hostí do nečakaného vedenia. V posledných sekundách zvonila po Drotárovej strele žŕdka na púchovskej bránke po druhýkrát.

V druhej tretine išiel namiesto Kozárika do bránky Dukly Kotvan. Hneď v úvode druhej časti sa mohol presadiť Minčák. Vyrovnať sa nepodarilo ani Halásovi, ktorý nepremenil samostatný nájazd. Vyrovnávajúci gól sa podarilo streliť až Fajčákovi, potom čo Halás vybojoval puk za bránkou a pre mladíka v michalovskom drese potom nebol problém zasunúť puk do bránky Púchova. Následne prišiel na púchovskú bránku uragán. Ako prvý mohol Duklu poslať do vedenia Boltun, no ten ešte nepochodil. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa Halásovi, ktorý v 29. minúte poslal Duklu do vedenia 3:2. O päť sekúnd neskôr sa presadil aj Pavličko. Dukla vo svojej aktivite pokračovala ďalej. V presilovej hre si pred bránku súpera nakorčuľoval Žemba a presnou strelou upravil už na 5:2. To však nebolo zo strany Michaloviec v druhej tretine všetko. V závere sa ešte presadil Drotár a Dukla tak viedla 6:2.

Ani v záverečnej časti sa hokejisti Dukly neuspokojili s výsledkom a snažili sa súperovi naložiť, čo najviac. V 42. minúte vysunul Hančák, Slováka, ten v samostatnom nájazde nezaváhal a upravil na 7:2. O dve minúty neskôr si pred bránku hostí nakorčuľoval Hančák a Dukla viedla 8:2. Deviaty gól Michaloviec pridal opäť Hančák, pre ktorého to boli prvé dva zásahy v drese Michaloviec. Do konca zápasu sa ešte dvakrát presadil Drotár a tak zaznamenala Dukla najvyššie víťazstvo v tejto sezóne.

Štatistika:

HK Dukla Michalovce - HK Púchov  11:2 ( 1:2,5:0, 5:0 )

Góly: 3. Fajčák (Halás), 26. Fajčák (Halás, Boltun), 29. Halás (Fajčák, Boltun), 29. Pavličko (Gašpar, Minčák), 34. Žemba (Minčák, Gašpar) pres/1, 37. Drotár (Slovák), 42. Slovák (Hančák, Paľovčík), 44. Hančák (Gašpar, Mucha), 48. Hančák (Minčák, Pavličko), 56. Drotár (Slovák, Paľovčík), 57. Drotár (Paľovčík, Slovák) – 2. Zemko (Bajtala, Jarab), 19. Bajtala (Jarab, Zemko).

Vylúčení: 2:5, navyše Pavlovič 1Omin. + DKZ za NESP_H. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Lauff - Beňuška, Smerek. Divákov: 600.

Michalovce: Kozárik (21.Kotvan) - Mucha, Žemba, Boržík, Šeliga, Kadlubiak, Hančák, Petruňa - Minčák, Gašpar, Pavličko - Slovák, Paľovčík, Drotár - Halás, Fajčák, Boltun - Meidl, Kovaľ.

Púchov: Johanes (41. Ninis) - Tichý, Celar, Richter, Zalčík, Vereš, Faktor – Zemko, Bajtala, Jarab - Juríček, Kelemen, Ludvig - Bajtala, Sušanin, Bednárik.

Ďalší program Dukly: 22.kolo: Piatok 18.11.2011 o 17.00 HK Dukla Michalovce - HK 95 Považská Bystrica. 23.kolo: Utorok 22.11.2011 HC Dukla Senica - HK Dukla Michalovce. 24.kolo: Voľno. 25.kolo: Utorok 29.11.2011 o 17.00 HK Dukla Michalovce - HC Topoľčany. 26.kolo: Piatok 02.12.2011 HC 46 Bardejov - HK Dukla Michalovce.