Dukla konečne vyhrala. Videá Okuliar, Pavličko, Žemba

Hokejisti Dukly sa konečne po štyroch domácich prehrách dočkali víťazstva pred svojimi fanúšikmi. Zverenci trénera Okuliara konečne prelomili streleckú smolu a porazili Trnavu 6:2. O jej presné zásahy sa postarali dvakrát Žemba s Pavličkom a po jednom góle pridali Minčák a Halás. Duklu teraz čaká náročný program. V piatok 11. novembra cestujú jej hráči do Spišskej Novej Vsi a v nedeľu 13. novembra ich zase čaká zemplínske derby na ľade Trebišova. Doma Duklu uvidíme opäť v utorok 15.11. keď o 17.00 privítajú zverenci trénera Okuliara posledný Púchov.

Dukla, ktorá nastúpila na zápas bez chorých Šechného a Valentína mala úvod zápasu ako z partesu. Hneď v druhej minúte vysunul Fajčák, Minčáka a michalovský kanonier rozvlnil sieť za trnavským golmanom Stachom po prvýkrát. V 5. minúte už bolo 2:0, keď vo vlastnom oslabení pri vylúčení Muchu ušiel Paľovčík, pred bránkou súpera našiel opusteného Žemba, pre ktorého už nebol problém dostať puk do bránky hostí po druhýkrát. O niekoľko sekúnd už mohlo byť o tri góly, no po Minčákovej prihrávke, Kovaľ netrafil puk tak, ako by chcel. V 10. minúte unikol aktívny Minčák opäť, posunul puk Gašparovi, ten mal však prihrávku na dlhú hokejku a tak ostal stav nezmenený. Následne putoval na trestnú lavicu Kovaľ, ktorý dostal za faul hokejkou, zdvojený trest, pretože zranil hosťujúceho Čunderlíka. Trnavčania štvorminútovú presilovku využili, keď sa najlepšie pred Kotvanom zorientoval Horský a pohotovo znížil na 2:1.

Kontaktný gól bol pre hostí obrovskou vzpruhou. Na začiatku druhej časti sa im dokonca podarilo vyrovnať, keď sa presadil opäť Horský. V 27. minúte mohol Trnavu poslať do vedenia Barčák, no Kotvan pri jeho úniku pohotovo zachránil. V polovici druhej časti našiel Gašpar pred bránkou súpera Meidla, no tomu puk v čistej šanci skĺzol z hokejky. Hneď nato ušla dvojica Mertel, Barčák, tí však svoj nájazd dvoch na jedného prekombinovali a nedostali sa ani k zakončeniu. O niekoľko sekúnd sa už radovala Dukla. V súboji pri mantineli sa najlepšie zorientoval Boltun, posunul puk Drotárovi, ktorý našiel pred bránkou Pavlička a ten opäť poslal Duklu do vedenia. Na konci druhej tretiny mohol zvýšiť náskok Dukly Gašpar, lenže pred brankárom Stachom v poslednej chvíli zaváhal. Hneď nato unikol Mertel, Kotvan si však z jeho nájazdom poradil.

V poslednej časti sa hostia snažili vyrovnať hneď na začiatku, no udrela opäť Dukla. V presilovej hre dostal prihrávku na modrú Žemba, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a Dukla tak viedla 4:2. Chvíľu nato sa mohol presadiť opäť Meidl, no jeho strelu zrazila obrana hostí na ochranu sieť. V 52. minúte sa domáci diváci radovali po piatykrát. Drotár našiel spoza bránky Pavlička a ten strelil svoj druhý gól v dnešnom zápase. Do konca zápasu sa Dukla presadila ešte raz, keď Fajčákovu prihrávku pretavil na gól Halás. Dukla tak po štyroch domácich prehrách zabrala naplno a konečne si na svoje konto pripísala víťazstvo.

HK Dukla Michalovce - HK Trnava  6:2  (2:1,1:1,3:0)

Góly: 2. Minčák (Fajčák), 5. Žemba (Paľovčík) oslab/1, 31. Pavličko (Drotár, Boltun), 43. Žemba (Paľovčík, Drotár) pres/1, 53. Pavličko (Drotár), 58. Halás (Fajčák, Slovák) - 17. Horský (Barčák, Hlavna) pres/1, 22. Horský (Barčák, Hreho).

Vylúčenia: 6:5, navyše Kovaľ (Mich) 10. min. NES_PH, Čavrk (Trn) 10. min. FIL_M. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Orolin – Kalina, Bogdaň. Divákov: 850.

Michalovce: Kotvan - Petruňa, Šeliga, Hančák, Žemba, Kadlubiak, Boržik, Mucha - Pavličko, Gašpar, Meidl - Fajčák, Minčák, Kovaľ - Slovák, Paľovčík, Drotár - Halás, Boltun.

Trnava: Stacho - Čunderlík, Schneider, Reho, Zachar, Hano, Poláček, Duran - Grman, Jančovič, Hlavna -  Mertel, Horský, Barčák - Poláček, Schmidt, Čavrk.

Ostatné výsledky 18.kola: Senica - Prešov 8:3 (3:2,1:0,4:1), Trebišov - Topoľčany 5:2 (1:0,1:1,3:1), Bardejov - Piešťany 4:1 (1:1,1:0,2:0), Považská Bystrica - Liptovský Mikuláš 0:3 (0:0,0:1,0:2). Dohrávka 4. kola: Spišská Nová Ves - Púchov 4:2 (1:1,2:0,1:1).

Ďalší program Dukly: 19.kolo: Piatok 11.11.2011 HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Michalovce. 20.kolo: Nedeľa 13.11.2011 o 17.00 HK Trebišov - HK Dukla Michalovce. 21.kolo: Utorok 15.11.2011 o 17.00 HK Dukla Michalovce - HK Púchov. 22.kolo: Piatok 18.11.2011 o 17.00 HK Dukla Michalovce - HK 95 Považská Bystrica. 23.kolo: Utorok 22.11.2011 HC Dukla Senica - HK Dukla Michalovce. 24.kolo: Voľno. 25.kolo: Utorok 29.11.2011 o 17.00 HK Dukla Michalovce - HC Topoľčany. 26.kolo: Piatok 02.12.2011 HC 46 Bardejov - HK Dukla Michalovce.

Uverejnené: 08.11.2011 21:13:59