V gólovej prestrelke MFK Zemplín neuspel

Futbalisti MFK Zemplín prehrali v zápase 16. kola II. futbalovej ligy na ihrisku Rimavskej Soboty po divokom priebehu 3:4, hoci takmer celý druhý polčas hrali presilovku o jedného hráča. Zverenci trénera Petrželu trikrát dokázali odpovedať na gól domácich, no po štvrtykrát sa im to už nepodarilo.

Dvojgólový strelec Jakub Hottek

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v súboji 16. kola II. ligy na pôde MŠK Rimavská Sobota po divokom priebehu 3:4. V prvom polčase sa ujali domáci vedenia zásluhou gólu, keď sa v 39. minúte presadil prvýkrát v dueli Gabriel Pisárik. V druhom polčase si fanúšikovia prišli na svoje - za 18 minút uvideli šesť gólov, dva pokutové kopy a jednu červenú kartu! V 49. minúte zatiahol ručnú brzdu v čistej šanci hostí obranca Rimavskej Soboty Rubint, začo bol vylúčený, a z nariadenej penalty vyrovnal kapitán hostí Hottek na 1:1. V 51. minúte Gemerčania opäť viedli, keď sa presadil Sedlák. Ani tento stav nevydržal dlho, o dve minúty si vsietil vlastný gól skúsený Jozef Pisár a bolo 2:2. Krátko po polhodine hry opäť MFK Zemplín prehrával, po druhýkrát sa z gólu tešil Pisárik - 3:2. Rozhodca Jaška nariadil v 65. minúte ďalší pokutový kop pre hostí a Hottek bol opäť úspešný - 3:3. Odpoveď MŠK bola bleskurýchla, o tri minúty nato skóroval Migaľa a upravil na 4:3 pre svoj tím. Do konca duelu už Michalovčania, hrajúci v prevahe o jedného hráča, vyrovnať po štvrtýkrát nedokázali a prehrali najtesnejším rozdielom.

MŠK Rimavská Sobota - MFK Zemplín Michalovce 4:3 (1:0)

Góly: 39. Pisárik, 51. P. Sedlák, 61. Pisárik, 68. Migaľa - 50. Hottek (11 m), 53. vlastný J. Pisár, 65. Hottek (11 m)

ŽK: 41. D. Leško, 44. Pisárik, 45. P. Sedlák, 62. Morháč - 25. Ruskovský, 38. A. Ceesay, 81. M. Vanák

ČK: 49. Rubint (Rimavská Sobota)

Rozhodoval: Jaška - 500 divákov.

Zdroj: mfk zemplín