Ďalšia prehra Dukly

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v 17. kole I. hokejovej ligy na ľade Prešove 2:4. Po vyrovnanom priebehu rozhodli Šarišania o svojom tirumfe až v závere. O góly Dukly sa v tomto zápase postarali Valentín a Minčák. Najbližšie sa Michalovčania predstavia doma, keď v utorok 8. 11. privítajú na svojom ľade Trnavu.

Prvú strelu v zápase vyslal na bránku Michaloviec jej bývalý hráč Pavol Segľa, ktorý však Kotvana neprekonal. V tretej minúte sa uvoľnil M. Slovák, no jeho tvrdú strelu zrazila obrana domácich. Ďalšiu šancu zápasu mal opäť Pavol Segľa, tiesnený však nezakončil presne. Tento útočník putoval v dvanástej minúte na trestnú lavicu a Prešov zato pykal. Valentín totiž v početnej výhode prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a Dukla viedla 1:0. Krátko nato, mohol zvýšiť na dvojgólové vedenie Hančák, no Koma mu tesne pred bránkou vypichol puk. Pred záverom prvej časti sa ešte pokúsil Caban prekvapiť Kotvana z poza bránky, michalovský golman si však udržal čistý štít.

V druhej tretine najprv zarezonovala strela michalovského kapitána Šechného, ktorú vyrazil golman Prešova Zima. Následne putoval na trestnú lavicu Hurtaj, no Dukla si okrem Minčákovej strely väčšiu šancu nevypracovala. Až potom prišli chvíle domácich. Tí síce najprv nevyužili presilovku po vylúčení Šechného, no hneď po jeho návrte si išiel na lavicu hanby posedieť aj Valentín a druhou možnosťou už domáci nepohrdli. Šťastný strelec vyrovnávajúceho gólu bol Raček, ktorý prekoval Kotvana po prvýkrát v zápase. Hostia naďalej pokračovali vo fauloch a pri vylúčení Šechného Prešov opäť udrel. Najprv síce Raček po druhýkrát nevyšiel na Kotvana, no následne sa presadil Kubus, ktorý poslal koňarov do vedenia.  V 36. minúte zranil vysokou hokejkou Špila Michalovčana Hančáka a dostal trest 5+DKZ. V presilovej hre sa nedovolené zákroky dopustil aj Cmorej, a tak Dukla hrala presilovku o dvoch hráčoch. Tú aj využila, keď puk do bránky domácich pretlačil Minčák. Prešovčania síce protestovali pre posunutú bránku, no rozhodcovia gól napokon uznali. Frustrovaný diváci následne zahádzali hraciu plochu a tak hlavný rozhodca zápasu Bodák prerušil stretnutie. To pokračovalo až po úprave ľadu. Po jeho úprave sa najprv muselo dohrať deväťdesiat sekúnd z druhej tretiny. V nej ešte zaujalo vylúčenie Prešovčana Cabana, ktorý dostal trest za vyhodenie puku. Dukla tak opäť zahrávala presilovku o dvoch hráčoch. Do konca druhej tretiny však túto presilovku nevyužila.

Tretiu tretinu začali Michalovčania dohrávaním presilovky päť ku trom, no tá tentoraz ostala nevyužitá. Tretia časť sa niesla v znamení nervozity, ktorú korunovalo viacero vylúčení na oboch stranách. V jej úvode si dve dobré šance vypracoval Martin Segľa, no ani z jednej Kotvana v bránke Dukly neprekonal. V 54. minúte našiel parádnou prihrávkou Slovák Drotára, ten však sám pred Zimom zaváhal. Následne mohol skórovať aj domáci Hájnik, ani na trikrát však Kotvana neprekonal. Záver zápasu vyšiel lepšie domácim. Najprv Hopkovič našiel v útočnom pásme Račeka a ten presnou strelou naklonil misky váh na stranu Prešova. V poslednej minúte poslal Duklu definitívne do kolien Cmorej, ktorý upravil konečný stav na 4:2 pre Prešovčanov, ktorí tak oplatili Dukle prehru z tretieho kola.

ŠTATISTIKA:

HC 07 Prešov - HK Dukla Michalovce  4:2  (0:1, 2:1, 2:0)

Góly: 29. Raček pres/1, 33. Kubus (P.Segľa) pres/1, 58. Raček (Hopkovič), 60. Cmorej (M.Segľa, Pulščák) pres/1 - 13. Valentín (Drotár) pres/1, 39. Minčák (Žemba, Gašpar) pres/2.

Vylúčení: 10:10, navyše Špila (Preš.) 5+DKZ. Presilovky: 3:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bodák - Gajdoš, Štec. Divákov: 444

Prešov: Zima - Chovan, Pulščák, Špila, Popela, Hopkovič, Koma - Kivader, Caban, Cmorej Hajnik, Hurtaj, Raček - M. Segľa, Kubus, P. Segľa - Jonák.

Michalovce: Kotvan - Valentín, Šeliga, Hančák, Žemba, Boržík, Kadlubika, Mucha - Pavličko, Gašper, Meidl - Fajčák, Minčák, Kovaľ - M. Slovák, Šechný, Drotár - Mach.

Najbližší program Dukly: 18.kolo: Utorok 8.11. o 17.00 Michalovce - Trnava.