Iuventa v šlágri zdolala Šaľu a zostala na prvom mieste

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v stredajšom predohrávanom šlágri 8. kola nad šalianskym Duslom 32:27, keď rozhodujúci náskok si vypracovali už do prestávky. Zverenky trénera Vuru si týmto triumfom upevnili vedúcu priečku v tabuľke. Hádzanárky Iuventy čaká počas najbližšieho víkendu dvojzápas tretieho kola Pohára víťazov pohárov na pôde švédskeho IK Sävehof. V spoločnej slovensko-českej súťaži (WHIL) sa predstavia na budúci víkend, keď v sobotu 12. novembra, keď cestujú do Olomouca.

Skóre zaujimavého stretnutia medzi prvým a druhým celkom WHIL otvorila domáca kanonierka Tobiašová, no hneď z následného útoku Veselková vyrovnala na 1:1. Viac ako jedengólový náskok si prvýkrát v zápase vypracovala Iuventa v 6. minúte, keď po presnom zásahu Wollingerovej viedli zverenky trénera Vuru 4:2. Hostky sa však nevzdávali a do stretnutí sa vrátili v 15. minúte, keď po premenenej sedmičke Porubskej bol stav vyrovnaný 7:7. Následne bola na dve minúty vylúčená Horňáková, no Iuventa vyhrala oslabovku 2:0 a po góloch Pollakovej a Szollosiovej viedli domáce hráčky 9:7. V 25. minúte už bol rozdiel skóre štvorgólový, keď po presnom zásahu Wollingerovej viedla Iuventa 13:9. Na tento stav zareagoval tréner Šale Lukačin oddychovým časom. Domáce hráčky si už tento náskok do polčasu udržali, navyše v posledných sekundách upravila Szollosiová na 16:11, čo bol najvyšší gólový rozdiel v zápase.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hosťujúce hráčky sa snažili na Iuventu viackrát dotiahnuť, no v dnešnom zápase im nebolo súdené byť úspešné. Skóre druhého dejstva síce otvorila Veselková, no ostatnú päťminútovku vyhrali Michalovce 3:1 a po góle Szollosiovej viedli domáce hráčky 19:13. Zverenky trénera Lukačina sa dokázali v 53. minúte priblížiť k domácim na rozdiel troch gólov, keď po presnom zásahu Czanikovej bol stav 28:25. Hráčky Iuventy však už drámu v zápase aj vďaka výborného výkonu brankárky Kudročovej nepripustili a pohodlne dotiahli zápas do víťazného konca.

Michalovce - Šaľa 32:27 (16:11)

Pok. hody: 5/4 - 6/4, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Haščík a Oťapka - 1100 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 5/3, Bačíková 1, Geričová 5/1, Szollosiová 6, Kovaličková 1, Polláková 2, Hollá, Horňáková 4, Tobiašová 3, Hvostaľová, Wollingerová 5, Rebičová.

DUSLO: Grandtnerová, Túrociová - Trochtová 3, Porubská 1/1, Piskayová, Vidiečanová 2, Bérešová 2, Pócsiková, Czaniková 5/2, Demajová 1, Pileková 1, Weibelová 2, I. Bahýlová 4, Veselková 6/1.

Najbližší program: 1. zápas tretieho kola PVP (sobota 5. novembra o 15.00 hod.): Sävehof - IUVENTA, 2. zápas tretieho kola PVP (nedeľa 6. novembra 2011 o 16.30 hod.): Sävehof - Iuventa, 9. kolo WHIL (sobota 12. novembra 2011 o 17.30 hod.): Olomouc - Iuventa, 12. kolo WHIL (sobota 3. decembra 2011 o 17.30 hod.): IUVENTA - Veselí.