Juniorky Iuventy s prvou domácou výhrou

Juniorky michalovskej Iuventy si v prvej ženskej lige pripísali prvé domáce víťazstvo, keď v nedeľu zdolali doma Nesvady 27:18. Juniorky Iuventy sa najbližšie predstavia v prvoligovej súťaži presne o týždeň, keď v nedeľu 6. novembra o 18.00 hod. ich čaká súboj na bratislavských Pasienkoch proti Interu.

Michalovské juniorky začali zápas výborne, keď v 4. minúte viedli po góle Martonovej 4:0. Až následne sa strelecky presadili aj hráčky Nesvád, keď E. Harišová premenenou sedmičkou upravovala na 4:1. Domáce hráčky však aj naďalej udávali tempo zápasu a po góle Feňovčíkovej viedli v 13. minúte 9:3. Nesvady síce znížili štyri minúty pred koncom prvého polčasu na 14:9, no záver polčasu patril Iuvente, ktorá šnúrou štyroch gólov natiahla svoje vedenie na 18:9.

Druhý polčas však domácim hráčkam nevyšiel. Súperovi, ktorý bol súci na uterák dovolili v zápase žiť. Svoj prvý presný zásah v druhom dejstve zaznamenali až v 41. minúte, keď Tomeková upravovala na 19:11. Slabá hádzaná z obidvoch strán pokračovala aj naďalej. Hostky sa k Iuvente nebezpečne priblížili hlavne v 54. minúte, keď po presnom zásahu Bizikovej bol stav už len 22:18. A to ešte treba zdôrazniť, že družstvo niekoľkokrát podržala brankárka Krebsová. Dramatický záver však domáce hráčky nepripustili. Od tohto momentu sa už Nesvady strelecky nepresadili a juniorky Iuventy šnúrou piatich gólov upravili konečný rezultát na 27:18.

Michalovce - Nesvady 27:18 (18:9)

Pok. hody: 5/1 - 4/2, vylúčené: 6 - 5, rozhodovali: Vydra a Daňo - 100 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Vojtovičová - Martonová 2, Koritárová 2, Olšovská 2, Ujhelyová 1, Daňková 3, Danková 1, Vargová 4, Bajusová 1/1, Bezáková, Tomeková 5, Rebičová 3, Feňovčíková 3.

ŠŠK-CVČ: L. Harisová 1 - N. Šimoničová 1, S. Harisová 1, Burešová, E. Harišová 4, Biziková 5, Molnárová 6, Bogárová, Szabóová.

Zvyšné výsledky 7. kola: Topoľčany - Inter Bratislava 24:29 (12:18), Bytča - Modra 31:22 (15:9), Močenok - Zlatná 26:23 (10:11), Senica - Banská Bystrica 24:34 (16:17).

Zdroj: iuventa michalovce