Záverečný nápor Dukle na body nestačil

Hokejisti HK Dukla prehrali v zápase 15. kola I. hokejovej ligy na ľade Piešťan 1:3. O jej jediný presný zásah sa postaral Martin Drotár, ktorý upravoval skóre na 1:3. Zverenci trénera Okuliara sa však za svoj výkon vôbec nemusia hanbiť. Hlavne v poslednej tretine podali solídny výkon, keď domácich nepustili prakticky do ničoho. Túto prehru bude môcť hokejisti Dukly napraviť už tento utorok 1. novembra, keď o 15.00 privítajú Liptovský Mikuláš.

Michalovčania cestovali do Piešťan bez piatich hráčov základného kádra, keď trénerovi Branislavovi Okuliarovi chýbali obranca Žemba, či útočníci Králik, Šechný, Paľovčík a Slovák. Domáci hokejisti sa do Dukly od začiatku zahryzli. Už v 3. minúte mohol skórovať center tretej formácie Baran, ktorého ideálne z rohu našiel Mihálik, no Kotvan sa prekvapiť nedal. Ďalšiu veľkú možnosť si domáci vypracovali o minútu neskôr, keď po Učňovej prihrávke sa sám pred Kotvanom ocitol Lisoň, no michalovský golman opäť zachránil svoje mužstvo. V 8. minúte však už bol bezmocný aj on. Počas presilovky pri vylúčení Gašpara Piešťany rozkrútili v obrannom pásme Dukly kolotoč, Peško spoza bránky naservíroval ideálny puk Kolníkovi a ten otvoril skóre tohto zápasu. O štyri minúty už bolo 2:0, potom, čo obrane Dukly unikol Jánoš a po jeho prihrávke sa presadil strelou pod žrďku Pupák. Po druhom góle ožila aj Dukla. Aktivitou hýril hlavne Milan Mach, ktorý na súperovho golmana Ondrejku poslal v prvej tretine šesť striel. Aj keď nejaké mini možnosti sa v prvej tretine ešte vyskytli na oboch stranách, družstvá odchádzali do šatní po prvej tretine za stavu 2:0.

Vo vyrovnanej druhej tretine, sa útoky prelievali z jednej strany na druhú. V 24. minúte horelo pred bránkou Kotvana, keď po strele Grmana, domáci nedotlačili puk za chrbát michalovského golmana. Na druhej strane mohli znížiť Pavličko aj Gašpar, no s ich pokusmi si Ondrejka v bránke Piešťan poradil. V 29. minúte už bolo 3:0. Tretia formácia domácich si v útočnom pásme vyvinula tlak, Urban na seba naviazal dvoch hráčov Dukly, uvoľnil Chyla a ten nemal problém zasunúť puk do michalovskej siete. Dukla mohla znížiť v 35. minúte, no po úniku Macha sa nepresadili Boltun a Fajčák. V závere druhej tretiny mala Dukla možnosť znížiť, no jej hráči nevyužili dvadsaťdva sekundovú presilovku päť na troch.

Tretiu tretinu začali Michalovčania presilovkou o jedného hráča, no kontaktný gól v nej nestrelili. Ten sa im podarilo dosiahnuť v 47. minúte. V hre štyroch proti štyrom vyhral Minčák vhadzovanie, Valentin posunul puk Drotárovi a ten nedal Ondrejkovi šancu. O chvíľu zabojoval v útočnom pásme Halás, no jeho strele chýbala razancia. V 50. minúte posunul Drotár puk Minčákovi, no ani jeho strela za Ondrejkom neskončila. Najväčšiu šancu na zníženie mal Fajčák, keď v 52. minúte nedokázal zasunúť puk za chrbát golmana Ondrejku. Dukla už kontaktný gól nestrelila a tak odchádza z Piešťan bez bodu. Je to však prehra so zdvihnutou hlavou, pretože zverenci trénera Okuliara podali dobrý výkon, len im chýbali strelené góly.

Štatistika:

ŠHK 37 Piešťany – HK Dukla Michalovce  3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Góly: 8. A. Kolník (Peško) pres/1, 13. Pupák (Jánoš), 29. Chylo (Baran, Mihálik) – 47. Drotár (Valentín. Minčák).

Vylúčení: 4:4. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0 Rozhodovali: Hauko - Otrubčák, Polakovič. Divákov: 809.

Piešťany: Ondrejka - Bokroš, Hruška, V. Urban, A. Kolník, Grman, Vrána, Mrázik, Macháč - Jánoš, Mišura, Pupák - Haring, Peško, Románek - Mihálik, Baran, Chylo - Lisoň, Učeň, Vyletelka.

Michalovce: Kotvan - Valentín, Šeliga, Petruňa, Hančák, Kadlubiak, Boržík, Mucha - Kovaľ, Minčák, Drotár - Pavličko, Gašpar, Halás - Mach, Boltun, Fajčák.