Tesná výhra Dukly nad SR 20

Hokejisti HK Dukla Michalovce porazili vo vloženom zápase výber Slovenska do 20 rokov po góloch Slováka, Kovaľa a Minčáka tesne 3:2. Tréner Branislav Okuliar si tak na svoje konto prípisal prvé víťazstvo na lavičke Duklu. Doma sa jeho zverenci predstavia aj v utorok 25.10, keď o 17.00 privítajú na svojom ľade Detvu.

Dukla nastúpila do zápasu bez zranených opôr  Paľovčíka, či Žembu, navyše k dispozícii neboli ani chorí  Šechný a Drotár. Skóre zápasu otvoril už v 40. sekunde krídelnik prvého útoku Martin Slovák, ktorý zúžitkoval presnú prihrávku Valentína. O minútu neskôr mohol vyrovnať Ďaloga, no zoči – voči Kotvanovi zaváhal. V 6. minúte tvrdo vypálil Pavličko, no Riečický v bránke SR 20 jeho strelu kryl. O niekoľko minút neskôr mohol pridať druhý gól Dukly Kovaľ, ktorý však ideálne netrafil odkrytú bránku SR 20. V závere prvej tretiny mohol vyrovnať opäť Ďaloga, no Kotvan si aj po druhýkrát poradil s jeho pokusom.

Na začiatku druhej tretiny mohli zvýšiť vedenie Dukly najprv Kovaľ a hneď nato aj Slovák. Po ich nepremenených príležitostiach prišiel trest. Bene vysunul Fukeríka a ten presnou strelou prekonal bezmocného Kotvana v bránke Dukly. O niekoľko sekúnd mohol Duklu poslať do vedenia Gašpar, no pred bránkou hostí tesne zaváhal.  Následne ušla dvojica Fajčák, Kovaľ, Fajčák poslal ideálnu prihrávku svojmu kolegovi v útoku, no ten netrafil ani v čistej šanci odkrytú bránku hostí. V streleckej nemohúcnosti Dukly pokračoval Kadlubiak, ktorý tvrdo vystrelil od modrej, no ani jeho strela za chrbát Riečického neprešla. Odpoveď mladíkov zo SR 20 na seba nenechala dlho čakať. Najprv Kotvan vychytal Ihnaťa, no z následnej dorážky sa dokázal presadiť  Bene, ktorý poslal SR 20 do vedenia. V posledných sekundách druhej časti mohol zvýšiť náskok mladíkov Bubela, no Kotvan jeho pokus z blízkosti kryl.

Tretiu tretinu začali Michalovčania náporom. V 44. minúte sa snažil uniknúť obrane hostí Králik, no tiesnený sa k zakončeniu nakoniec nedostal.  Krátko nato pálil tesne nad Hančák a tvrdú strelu Pavlička zlikvidoval pozorný Riečický. V 47. minúte sa nakoniec podarilo Dukle vyrovnať, keď ideálnu prihrávku Fajčáka, premenil na vyrovnávajúci gól Kovaľ. Dukla pokračovala v aktivite a v 51. minúte jej to prinieslo ovocie v podobe streleného gólu. Jeho autorom bol kanonier Minčák, ktorý výborne zakombinoval so Slovákom a poslal Duklu do vedenia. Štyri minúty pred koncom mohol definitívne rozhodnúť Slovák, no jeho strelu Riečický s námahou kryl. V závere sa ešte hostia snažili nadýchnuť k náporu, ktorý by im mohol priniesť vyrovnanie, no všetko zmaril päť minútový trest pre ich útočníka Lampera, potom čo pri mantineli nedovolene atakoval Šeligu. Hostia tak prišli aj o šancu na power – play, a tak si Dukla pripísala na svoje konto tri body za tesné víťazstvo.

HK Dukla Michalovce - SR 20  3:2  (1:0, 0:2, 2:0)

Góly: 1. Slovák (Valentín, Šeliga), 47. Kovaľ (Fajčák, Valentín), 51. Minčák (Slovák, Kadlubiak) - 27. Fujerík (Bene, Šedivý), 31. Bene (Ihnaťo, Lamper).

Vylúčení: 3:3, navyše Lambert (SR20) 5+DKZ za NAP_Z. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Halecký - Kalina, Hric. Divákov: 1000.

MICHALOVCE: Kotvan - Valentín, Šeliga, Mucha, Hančák, Boržík, Kadlubiak, Petruňa - Štefan, Minčák, Slovák - Králik, Gašpar. Pavličko - Fajčák, Kovaľ, Mach.

SR 20: Riečický - Luža, Trška, Macejko, Kurali, Bagín, Šedivý, Nechala, Bajaník - Matoušek, Šimčák, Hinďoš - Bubela, Zigo, Jakúbek - Hudec, Fujerík, Ďaloga - Ihnaťo, Bene, Lamper.

Ďalší program HK Dukla: 14. Kolo: Utorok 25.10. o 17.00 Michalovce - Detva.

Uverejnené: 23.10.2011 21:10:36