Orli hladko zdolali Kapybary Košice

Basketbalisti 1. BK Michalovce porazili v zápase 4. kola II. basketbalovej ligy skupina východ celok Kapybary Košice vysoko 76:49. V stretnutí proti krajskému rivalovi sa najviac darilo Mižákovi, Jägerovi a Šantovi, ktorí nastrieľali po 14 bodov. Orli si tak touto výhrou udržali prvú pozíciu v tabuľke. Doma ich môžu fanúšikovia opäť vidieť v sobotu 5. novembra, keď o 15.00 privítajú na domácej palubovke celok M - Basket Humenné.

Hostia prišli do Michaloviec iba so šiestimi hráčmi do poľa a na ich hre to bolo aj vidieť. Od začiatku sa hral rýchly basketbal s veľkým počtom streleckých pokusov na oboch stranách. Orli sa vypracovali ešte v prvej štvrtine náskok, ktorý zvyšovali až do konca zápasu. Už v prvej minúte sa presadili Šanta a Mižák. Orli tak išli do vedenia 4:0. Rozdiel v skóre v prospech domácich hráčov ustavične narastal. V 6. minúte viedli Orli po koši Mitterpáka 11:5, o minútu neskôr po presnom zásahu hrajúceho trénera družstva Romana Rakovského už 13:5. Po prvej štvrtine viedli domáci basketbalisti 16:10. Michalovčania začali lepšie aj druhý polčas. Hneď po troch minútach viedli po dvoch košov Jägera 22:14. Hostia síce kontrovali trojkou, no následne strelil trojku aj Mitterpák a po koši Jägera viedli už 12 bodovým rozdielom 29:17. Domáci basketbalisti pokračovali do konca druhej štvrtiny vo svojej aktivite a ich náskok do konca polčasu narástol na 15 bodov, keď viedli 42:27. Druhý polčas otvoril presnou trojkou Mižák. Domáci hráči od začiatku tohto dejstva zvyšovali svoj náskok. Do konca tretej štvrtiny už viedli Orli 64:36. V poslednej časti si už svoj náskok udržiavali a príležitosť dostali aj hráči z lavičky.