Orli v domácej premiere nesklamali

Basketbalisti 1. BK Michalovce porazili v druhom kole II. basketbalovej ligy, skupina Východ na domácej palubovke celok 1. BK Humenné vysoko 73:36. Strelecky sa zaskvel hlavne mladý Vladislav Mitterpák, ktorý nastrieľal 31 bodov.

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim hráčom, hlavne ich hrajúcemu trénerovi Romanovi Rakovskému. Ten v priebehu štyroch minút nastrieľal 8 bodov a Orli jeho zásluhou viedli 8:0. V prvej štvrtine pokračovala dominancia domácich basketbalistov, ktorí túto časť vyhrali o devätnásť bodov 22:3. Aj v druhej štvrtine sa viac darilo domácim basketbalistom. Tí vynikali predovšetkým v obrane, keď hosťom dovolil v tejto časti nastrieľať iba sedem bodv, za celý prvý polčas dokonca iba 10 bodov !!! V druhom polčase už diváci takú dominanciu Orlov nevideli. Hostia na začiatku polčasu znížili náskok Orlov na šestnásť bodov 38:22, načo domáci kormidelník Roman Rakovský zareagoval oddychovým časom. Poňom sa už domáci basketbalisti upokojili a v zápas doviedli do vysokého víťazstva 73:36.

1.BK Michalovce – 1.BK Humenné 73:36 (35:10)

Štvrtiny : (22:3, 13:7, 13:15, 25:11)

Body a zostava: R.Rakovský 11, V.Mitterpák 31, L.Jäger, D.Vaníček, S.Novakovský, T.Mitterpák 12, B.Pančura, R.Mikulský, T.Mižák 10, Maškulík 9

Zisky: Mižák 7, V.Mitterpák 7
Doskoky: Maškulík 10, V.Mitterpák 8, T.Mitterpák 7
Asistencie: V.Mitterpák 8

Uverejnené: 08.10.2011 22:51:36