Iuventa v strhujúcom závere vydolovala dva body

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v šlágri 5. kola WHIL doma nad Zlínom 26:24 (16:9), vďaka čomu si udržali doterajšiu stopercentnosť i prvé miesto v súťaži. Iuventa sa najbližšie predstaví v stredu 12. októbra o 18.00 hod. na pôde ostravskej Poruby, potom nasleduje reprezentačná prestávka, po ktorej sa naše hráčky stretnú doma s pražskou Slaviou.

Skóre zaujimavého zápasu otvorila v 2. minúte hosťujúca Poznarová, na ktorej presný zásah odpovedali Michalovčanky gólom Hollej. Hneď v úvode sa niekoľkými zákrokmi zaskvela brankárka Vyhlídalová a aj jej zásluhou viedli Zlínčanky v 9. minmúte 2:3. Potom však prišla päťgólová šnúra domácich hráčok, ktoré po góle Szollosiovej z 13. minúty viedli 7:3. Na tento stav zareagoval tréner hostí Aleš Kořínek oddychovým časom. Ten však jeho zverenkám nepomohol, pretože hneď po ňom sa presadili Bachyrieva, Szollosiová a po góle Horňákovej v 20. minúte viedla Iuventa už 10:4. Šesť, sedemgólový náskok si Iuventa udržiavala až do konca prvého polčasu.

Aj na začiatku druhého polčasu produkovali Michalovčanky výkon z prvého polčasu. Po góloch Wollingerovej a Hollej viedla Iuventa v 32. minúte 18:9. Na tento stav Zlín odpovedal troma presnými zásahmi a góle Ručkovej bol stav zápasu 18:12. Aktuálny slovenský šampión sa však nevzdával a po góle Kovaličkovej v 40. minúte viedol osemgólovým rozdielom 21:13. Potom však prišiel nepochopitelný skrat domácich hráčok, ktoré nezaznamenali gól dlhých jedenásť minút. Hostky tak začali ukrajovať z náskoku Iuventy a po góle ich kanonierky Šterbovej bolo v 50. minúte bol rozdiel v skóre iba jednogólový 22:21. Jedenásť minútovku bez gólu ukončila v 22. minúte Bachyrieva. Zlínčanky sa však ponúknutej šance nechceli vzdať, v 59. minúte znížili opäť na rozdiel jedného gólu presným zásahom Poznarovej (24:23). V dramatickom závere nakoniec Iuventa strhla víťazstvo na svoju stranu a po dvoch góloch Geričovej si už vedenie 26:24 jej hráčky nedali vziať.

Michalovce - Zlín 26:24 (16:9)

Pok. hody: 2/2 - 1/1, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Macko a Gábriš - 800 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Kudročová - Bachyrievová 4, Bačíková, Geričová 5/2, Szöllösiová 4, Polláková 2, Hollá 3, Horňáková 2, Tobiašová 3, Wollingerová 2, Hvostaľová, Kovaličková 1, Lazorová. Tréner: József Vura.

HC: Mahďáková, Dederlová, Vyhlídalová - Ručková 3, Sobieská, Poznarová 8/1, Talašová, Šviráková 1, Budayová 2, Marčíková 2, Pospíšilová, Cedidlová 2, Marčíková, Štěrbová 6. Tréner: Aleš Kořínek.

Výsledky 5. kola WHIL - sobota 8. 10. 2011: Šaľa - Partizánske 23:24 (14:11), Olomouc - ŠKP Senec 35:15 (18:8), Most - UDHK Nitra - Sereď 36:27 (17:11). Nedeľa 9. 10 2011: Poruba - Slavia Praha : (:).

Nasledujúci program:  6. kolo WHIL: Poruba - IUVENTA (streda 12. 10. 2011 o 18.00 hod.), 7. kolo WHIL: IUVENTA - Slavia Praha (sobota 29. 10. 2011 o 17.30 hod.).

Uverejnené: 08.10.2011 21:13:27