Hc winLand naďalej na víťaznej vlne

Hádzanári Hc winLand Michalovce si na svoju konto pripísali aj tretiu výhru v rade, keď v 8. kole hádzanárskej extraligy na domácej palubovke porazili Považskú Bystricu po vyrovnanom zápase 27:23. Zverenci trénera Jana si týmto víťazstvom udržali tretie miesto tabuľky a ich vyhliadky na účasť v prvej štvorke sú čoraz jasnejšie. V ďalšom kole sa Michalovčania opäť predstavia na domácej palubovke, keď v piatok 14.10. o 18.30 privítajú Topoľčany.

Považská Bystrica nastúpila na zápas ôsmeho kola proti Michalovciam s novým trénerom na lavičke, keď hrajúceho kormidelníka Júliusa Korňana pred týmto stretnutím nahradil Jozef Kozák st. Skóre zápasu otvoril zo sedemmetrového hodu jeho syn Jozef. Na jeho presný zásah odpovedal Urban. Obidve družstvá sa striedali vo vedení až do 25. minúty, keď sa winLand ako prvé mužstvo v zápase dostal do viac ako jednogólového vedenia, pretože gólmi Gamráta a Krajňáka viedol 13:11. Vedenie extraligového nováčika  ešte zvýšil v 27. minúte opäť Gamrát a winLand viedol už 14:11. Na presný zásah odchovanca sečovskej hádzanej síce odpovedal Sapák, no následne sa presadil aj Géci a Michalovce opäť viedli o tri góly. V poslednej minúte prvého polčasu sa ešte presadil Považan Adamčík, ktorý bol úspešný zo sedemmetrového hodu. Posledné slovo v prvom dejstve však mal Michalovčan Kučer, ktorý spoločne so záverečným klaksónom upravil na polčasových 16:13.

Skóre druhého polčasu otvoril v hneď na jeho začiatku ukrajinský legionár v službách winLandu Sadovyj. Hneď nato odpovedal rovnakou mincou Vallo, ktorý znížil na 17:14. Vtedy však winLand udrel šnúrou piatich gólov, keď sa postupne presadili dvakrát Kučer a Urban, raz Holdoš. Zverenci trénera Jana tak definitívne nalomili osud zápasu na svoju stranu. Sedemgólová strata však hostí vôbec nemátala a takmer do konca zápasu bojovali o čo najlepší výsledok. V 55. minúte zverenci trénera Jozefa Kozáka st. znížili gólom Adamčíka na 25:22. Lavičku winLandu však upokojili Sadovyj a Miňo. Skóre zápasu uzavrel v predposlednej minúte svojim ôsmim gólom v zápase Adamčík.

Štatistika:

Hc winLand Michalovce - MŠK Považská Bystrica  27:23 (16:13)

Pokutové hody: 2/1 – 6/5. Vylúčení: 4 – 2, ČK: 1-0 38. Svyridovič (za tri vylúčenia). Rozhodovali: Haščík, Oťapka. Divákov: 700.

winLand: Kolpak, Bumbera - Kučer 6, Kollár, Pilník 1, Frajkor, Krajňák 1, Sadovyj 4, Svyridovič 1, Holdoš 1, Gamrát 4, Miňo 2, Urban 2/1, Tybulevič 1, Géci 4. Tréner: P. Jano.

MŠK: Kovačin, Biel - Cifra, Firit 3, Ďurajka, Adamčík 8/3, Kardoš 2, Korňan, Vallo 5, Kostelanský , Sapák 1, Hároník, Jozef Kozák ml. 4/2, Gardian, Martin Kozák. Tréner: Jozef Kozák st.

Ďalší program Hc winLand: 9. Kolo: Piatok 14.10. o 18.30 Michalovce - Topoľčany. 10. Kolo: 22.10. Košice - Michalovce, 11.Kolo: Streda 26.10. o 18:30 Michalovce - Nové Zámky.

Uverejnené: 08.10.2011 11:37:31