Iuventa vyhrala v Partizánskom a je znova prvá

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v stredajšom dohrávanom súboji 4. kola WHIL v Partizánskom 23:21, keď do prestávky viedli takisto dvojgólovým rozdielom 11:9. Vďaka tomuto triumfu sa Michalovce vrátili na čelo tabuľky WHIL. Iuventa sa vo svojej Chemkostav aréne predstaví už túto sobotu, keď o 17.30 hod. privíta rozbehnutý Zlín. Dodajme, že o týždeň v stredu sa Zemplínčanky predstavia v ostravskej hale Sareza, kde si zmerajú sily so Sokolom Poruba.

Skóre zápasu otvorila po necelej minúte presnou strelou Tobiašová. Na druhej strane odpovedala z následného útoku Hana Janšáková. Potom sa blysla dvoma dobrými zákrokmi brankárka domácich Školková, ktorá zabránila v skórovaní najprv Tobiašovej a potom aj Kovaličkovej. V 6. minúte však už bola krátka na pokus Wollingerovej a Iuventa opäť viedla (1:2). Následne sa presadila aj Bachyrievová a Iuventa viedla 3:1. Za domácich odpovedala gólom Blažeková, no potom prišli presné zásahy Bachyrievovej a Pollákovej a Iuventa viedla už o tri góly 2:5. V 16. minúte však po góle Blažekovej už bolo iba 4:5 a tréner Vura si vzal oddychový čas. Ten Iuvente pomohol, pretože hneď po ňom sa presadila Tobiašova a Iuventa viedla 4:6. Domáce hráčky odpovedali presnými zásahmi Blažekovej a Šátekovej (6:6). Iuventa sa opäť dostala do dvojgólového vedenia, keď gólmi Hollej a Wollingerovej viedla v 24. minúte 7:9. Po tomto momente si vzal oddychový čas aj tréner domácich Olšavský. Hneď po oddychovom čase sa však presadila Bačíková a Iuventa viedla opäť o tri góly (7:10). V 29. minúte znížila Košíková z brejku na 9:10, no posledné slovo v prvom polčase mala Tobiášova, ktorá upravila stav prvého polčasu na 9:11.

Skóre druhého polčasu otvorila po presnom zásahu v presilovke Bačíková, ktorá tak upravila na 9:12. Partizánske však rýchlo znížilo na rozdiel jedného gólu, po góloch Minarčíkovej a Michnovej. Zverenkám trénera Olšavského sa podarilo vyrovnať v 34. minúte, keď sa o oň postarala Michnová. Horňáková síce dostala Iuventu opäť do vedenia, no potom sa presadila zase Michnová a po nej aj Minarčíková. Partizánske sa tak v 37. minúte dostalo prvykrát do vedenia (14:13). Za Iuventu kontrovala Tobiašová, ktorá vyrovnala na 14:14. Hosťujúce hráčky poslala opäť do vedenia v 42. minúte Horňáková (14:15). V 43. minúte už Iuventa viedla o dva góly, keď sa presadila Hollá. V 46. minúte znížila na 16:17 zo sedemetrového hodu Košíková, navyše Bachyrievová inkasovala aj dvojminútový trest. Domáce hráčky však presilovku nevyužili, navyše za Iuventu sa presadili Polláková a Kovaličková (16:19). Na tento stav zareagoval tréner Olšavský oddychovým časom. Ten však rozbehnutú Iuventu nezastavil, keď Bachyrievová premenenou sedmičkou zvýšila vedenie už na 16:20. Následne sa Szollosiová presadila z brejku a poslala Iuventu do päťgólového vedenia (16:21), ktoré bolo najvyššie v stretnutí. Domáce kontrovali dvoma gólmi Košíkovej a k Iuvente sa tak v 55. minúte priblížili na tri góly 19:22. Na konci 57. minúty dostala Tobiašová dve minúty, a tak mali domáce hráčky šancu na vyrovnanie. Krátko na to Košíková svojou piatou premenou sedmičkou znížila na rozdiel dvoch gólov (20:22). Presne 90 sekúnd pred koncom si vyžiadal tréner Iuventy Vura oddychový čas. V strhujúcom závere Iuventa stratila v útoku loptu a domáca Šáteková znižila presne 27 sekúnd pred koncom na rozdiel jediného gólu (21:22)! Zverenky trénera Vuru si však už víťazstvo zo svojich rúk vziať nedali a poisťovacím gólom Wollingerovej 15 sekúnd pred koncom vyhrali 23:21.

Partizánske - Michalovce 21:23 (9:11)

Pok. hody: 5/5 - 1/1, vylúčené: 1 - 4. Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula - 300 divákov.

HK DANLOG: Školková, Súlovská - Sčasná, Košíková 8/5, Blažeková 3, Preťová, Legeňová, Zajačková, Szokeová, Kankulovská, Z. Janšákova, Šáteková 2, Michnová 4, H. Janšáková 1, Minarčíková 3, Bettáková. Tréner: Tibor Csollár.

IUVENTA: Kudročová, Sedláčková - Bachyrievová 3/1, Bačíková 3, Geričová 1, Szöllösiová 1, Polláková 3, Hollá 3, Horňáková 2, Tobiašová 5, Wollingerová 3, Hvostaľová, Kovaličková 2. Tréner: József Vura.

13. UDHK Nitra-Sereď 3 0 0 3 58:107 0

Nasledujúci program:  5. kolo WHIL: IUVENTA - Zlín (sobota 8. 10. 2011 o 17.30 hod.), 6. kolo WHIL: Poruba - IUVENTA (streda 12. 10. 2011 o 18.00 hod.), 7. kolo WHIL: IUVENTA - Slavia Praha (sobota 29. 10. 2011 o 17.30 hod.).

Zdroj: iuventa-zhk.