Hc winLand začal sériu domácich zápasov víťazné

Hádzanári Hc winLand Michalovce počas víkendu zaznamenali piate extraligové víťazstvo, keď na domácej palubovke porazili ŠKP Bratislavu 31:19. V prvom polčase ešte vyrovnaný zápas sa zmenil v druhom dejstve na strelecký koncert winLandu, ktorý nakoniec vyústil do dvanásťgólovej výhry. Zverenci trénera Jana si touto výhrou upevnili tretie miesto v tabuľke a po polovici základnej časti sú ich vyhliadky na prvú štvorku viac ako dobré. Najbližšie sa winLand opäť predstaví doma, keď v piatok o 18.30 privíta Považskú Bystricu.

Súper kládol odpor iba polčas

V prvom polčase zápasu siedmeho kola bol stav vyrovnaný až do 26. minúty. Potom strelil winLand tri góly v rade a do kabín tak išiel s vedením 12:9. Vyboduvaný náskok do polčasovej prestávky sa nakoniec ukázal ako veľmi dôležitý. V druhom dejstve už domáci hráči kontrolovali priebeh hry a nakoniec si vypracovali dvanásťgólové vedenie, ktoré udržali až do konca. To si udržali aj napriek nepriazni rozhodcovskej dvojice, ktorá svojimi spornými výrokmi v závere zápasu očividne chcela vyprovokovať domácu lavičku a ako aj samotného trénera tímu Pavla Jana. "Na začiatku zápasu sme boli trochu nervózni, robili sme zbytočné chyby, ktoré súper trestal. V závere prvého polčasu sme si však vypracovali niekoľkogólové vedenie," povedal po zápase päťgólový strelec Michal Holdoš. "Cez prestávku sme si v kabíne povedali, že si musíme viac vážiť loptu. Začali sme lepšie brániť, podržal nás aj brankár Kolpak. V tejto fáze zápasu sme už jasne dominovali a pripísali si na svoje konto dva body," dodal odchovanec bojnickej hádzanej, ktorý už v mladom veku odišiel skúšať šťastie za hranice Slovenska. Do winLandu sa dostal pred touto sezónou, keď do klubu prišiel spoločne s Tomášom Urbanom, z maďarskej Tatabanyi.

V piatok opäť doma

Zápasom s ŠKP ukončili hádzanári Hc winLand prvú polovicu základnej časti. V nej si nepočínali najhoršie, keď v siedmich zápasoch dosiahli päť výhier a len dvakrát odchádzali z palubovky porazení. Vytvorili si takto veľmi dobrú východiskovú pozíciu nato, aby skončili po základnej časti do štvrtého miesta a vyhli sa tak súbojom o záchranu. Ďalší zápas odohrá winLand opäť doma, keď v piatok 7. októbra o 18.0 privítajú jeho hráči v Mestskej športovej hale Považskú Bystricu.

Štatistika:

Hc winLand Michalovce - ŠKP Bratislava  31:19 (12:9)

Hc winLand: Bumbera, Kolpak - Kučer 7, Kollár 1, Pilník, Frajkor, Krajňák 2, Sadovyj 4, Svyrydovič, Holdoš 5, Gamrát 2, Miňo 2, Urban 4/1, Tibulevič 4/1.

ŠKP: Pejko, Kováč - Čermák, Kyseľ 3, Berner 1, Purik 2, Volentics 5, Slaninka, Demovič, Mikuš, Kryštufek, Mišenčík, Štepanovský 6/1, Kucharik 2/1, Hirtl, Zechmeister.

Pok. hody: 2/2 - 3/2, Vylúčení: 8 - 2, Rozhodovali: Dvorský, Sivák, Divákov: 950.

Ostatné výsledky 7. kola: 1. MHK Košice - MHC Bardejov 38:35 (18:14), HC Štart Nové Zámky - HC SPORTA Hlohovec 26:24 (15:11), MŠK Považská Bystrica - HK Topoľčany 29:25 (15:12).

8. MŠK Považská Bystrica            7 1 0 6 177:206 2

Ďalší program Hc winLand: 8. Kolo: Piatok 7.10. o 18.30 Michalovce - Považská Bystrica, 9. kolo: Piatok 14.10. o 18.30 Michalovce - Topoľčany.