Orlom sa premiéra v druhej lige nevydarila

Basketbalistom 1. BK Michalovce sa premiéra v druhej lige nevydarila, keď prehrali po vyrovnanom priebehu na palubovke Levoče o štyri body 69:73. V nasledujúcom kole sa Orli prestavia doma, keď v sobotu 8. 10. o 15.30 privítajú v športovej hale GPH 1. BK Humenné.

Levoča – 1.BK Michalovce 73:69 (33:27)

Štvrtiny : (18:9, 15:18, 18:23, 22:19)

Zápas bol od začiatku vyrovnaný. Na oboch stranách bolo vidieť veľa nepresností. Domáci si celý prvý polčas udržiavali mierny náskok. Po zmene strán sa hostia viac osmelili, spadla z nich nervozita a začali otáčať výsledok vo svoj prospech. Minútu pred komcom viedli o 1 bod, ale potom sa vlastnými chybami pripravili o víťazstvo. Aj napriek tomu, že hosťom chýbali hráči základnej zostavy (Mižák, Maškulík, Svitlica, Martin Rakovský ) a Šimko s V.Mitterpákom nastúpili len so sebazaprením mali Michalovce tento zápas vyhrať.

Body a zostava : R.Rakovský 15, V.Mitterpák 24, L.Šimko 12, B.Šanta 14, L.Jäger 2, D.Vaníček, S.Novakovský 2, T.Mitterpák, B.Pančura, R.Mikulský.

Zdroj: 1. BK Michalovce