Hc winLand rozdrvil ŠKP Bratislavu

Hádzanári Hc winLand Michalovce si v 7. kole hádzanárskej extraligy doma poradili s bratislavským ŠKP a vysokou výhrou 31:19 si udržali tretie miesto v tabuľke. Zápasom s bratislavským celkom začali zverenci trénera Jana trojzápasovú domácu sériu, ktorá bude pokračovať budúcu piatok, keď o 18.30 privítajú celok Považskej Bystrice.

Skóre zápasu 7. kola otvoril v 4. minúte Tomáš Urban, na ktorého presný zásah odpovedal ete v tej istej minúte Štepanovský. Hostia sa prvykrát v zápase dostali do vedenia v 12. minúte, keď po góle Volenticsa viedli 4:3. Potom sa obe družstvá naťahovali o každý jeden gól až do 29. minúty, keď sa zo sedemetrového hodu presadil Tomáš Urban, ktorý upravil na 11:9. V záverečnej minúte pridal presný zásah aj Holdoš a tak išli zverenci trénera Jana do kabín s trojgólovým vedením 12:9.

Na začiatku druhého polčasu prevzali michalovčania osud zápasu do vlastných rúk. Výbornou obranou, za ktorou stál vynikajpci Kolpak si už v prvej desaťminútovke vypracovali osemgólový náskok 20:12. Na tento stav zareagoval tréner ŠKP Jána Packa oddychovým časom, ktorý však jeho zverencov neprebral. Domáci hráči naďalej udávali tempo hry a do konca zápasu si vypracovali dvanásťgólové vedenie 31:19. Zverenci trérnera Jana venovali svoje víťazstvo nad bratislavským celkom zosnulému kamarátovi a brankárovi Tatrana Prešov Františkovi Boháčovi, ktorý tragicky zahynul tento štvrtok.

Štatistika:

Hc winLand Michalovce - ŠKP Bratislava  31:19 (12:9)

Hc winLand: Bumbera, Kolpak - Kučer 7, Kollár 1, Pilník, Frajkor, Krajňák 2, Sadovyj 4, Svyrydovič, Holdoš 5, Gamrát 2, Miňo 2, Urban 4/1, Tibulevič 4/1.

ŠKP: Pejko, Kováč - Čermák, Kyseľ 3, Berner 1, Purik 2, Volentics 5, Slaninka, Demovič, Mikuš, Kryštufek, Mišenčík, Štepanovský 6/1, Kucharik 2/1, Hirtl, Zechmeister.

Pok. hody: 2/2 - 3/2, Vylúčení: 8 - 2, Rozhodovali: Dvorský, Sivák, Divákov: 950.

Ostatné výsledky 7. kola: 1. MHK Košice - MHC Bardejov 38:35 (18:14), HC Štart Nové Zámky - HC SPORTA Hlohovec 26:24 (15:11), MŠK Považská Bystrica - HK Topoľčany 29:25 (15:12).

Ďalší program Hc winLand: 8. Kolo: Piatok 7.10. o 18.30 Michalovce - Považská Bystrica, 9. kolo: Piatok 14.10. o 18.30 Michalovce - Topoľčany.

Uverejnené: 01.10.2011 22:59:45