Iuventa poľahky do tretieho kola PVP

Hádzanárky Iuventy Michalovce suverénnym spôsobom postúpili do 3. kola európskeho Pohára víťazov pohárov. Po jednoznačnom piatkovom triumfe (37:27) v úvodnom dueli dvojzápasu 2. kola nad talianskym HC Sassari úradujúci slovenský šampión presvedčivo dominoval aj v sobotňajšej odvete a po víťazstve 40:29 postúpil ďalej. Meno nového súpera spoznajú Michalovčanky v utorok 11. októbra po žrebe vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie.

Iuventa oproti včerajku nastúpila na zápas bez zranenej Geričovej a zdravotné problémy mala aj brankárka Gubíková. Skóre odvety druhého kola PVP otvorila ukrajinská legionárka Bachyrieva. Hneď nato táto hráčka premenila aj sedmičku a Iuventa viedla 2:0. Na Albertiniovej gól odpovedala Hollá a Iuventa tak v tretej minúte viedla 3:1. Slovenský majster oproti piatkovému zápasu nenechal nič na náhodu a od začiatku si vypracoval niekoľko gólový náskok. V 9. minúte po góle Szollosiovej už domáce hádzanárky viedli 7:3. Hráčky Sassari sa však nezdávali a o niekoľko minút skresali náskok Iuventy na jeden gól, keď gólom Onnisovej znížili na 8:7. Od tohto momentu však hráčky Iuventy zobrali osud zápasu do vlastných rúk. Niekoľkogólovou šnúrou sa odtrhli od súpera a definitívne tak zlomili ich jeho odpor. Už do polčasu si vypracovali desaťgólové vedenie. Skóre prvého dejstva uzavrela presnou strelou v posledných sekundách Polláková, ktorá upravovala na 22:12.

Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie Taliankam, ktoré gólmi Gherogheovej a Pepeovej znížili na 22:14. Hneď nato odpovedala dvoma gólmi Horňáková, ktorá tak prinavrátila Iuvente desaťgólové vedenie 24:14. Iuventa si počas celého druhého polčasu udržiavala desať, jedenásťgólový náskok. Tréner Vura dal v druhom dejstve príležitosť aj hráčkam lavičky. Skóre zápasu uzavrela štyridsiatym gólom v sieti Sassari Patrícia Wollingerová.

Štatistika:

Michalovce - Sassari 40:29 (22:12) - Iuventa postúpila

Pok. hody: 3/2 - 2/2, vylúčené: 4 - 6. Rozhodovali: Boričič a Markovič (obaja Srbsko) - 800 divákov.

IUVENTA: Kudročová, Sedláčková, Gubiková - Bachyrievová 5/1, Bačíková 5, Szöllösiová 5, Polláková 4, Hollá 4, Horňáková 4, Tobiašová 1, Wollingerová 1, Hvostaľová 1/1, Kovaličková 8. Tréner: J. Vura.

HC ASD: Morealleová, Guidiceová - Pistelliová 3/1, Albertiniová 3, Pirasová 1, Černovová 4/1, Onnisová 6, Continiová 2, Furlanettová 2, Gheorgheová 5, Pastorová 2, Pepeová 1. Trénerka: K. Milatovičová.

Nasledujúci program:  dohrávka 4. kola WHIL: Partizánske - IUVENTA (streda 5. 10. 2011 o 18.00 hod.), 5. kolo WHIL: IUVENTA - Zlín (sobota 8. 10. 2011 o 17.30 hod.), 6. kolo WHIL: Poruba - IUVENTA (streda 12. 10. 2011 o 18.00 hod.).

Zdroj: Iuventa Michalovce

Uverejnené: 01.10.2011 20:40:23