Juniorky Iuventy nestačili na Močenok

Prvoligové juniorky Iuventy Michalovce neuspeli v domácej premiére proti Močenku a v súboji 3. kola prvej ženskej ligy prehrali 25:34. Najbližšie sa michalovské juniorky predstavia na budúcu sobotu o 18.00 hod. v Senici, doma ich uvidíme o dva týždne v súboji s Banskou Bystricou.

Skóre zápasu otvorila v 4. minúte Martonová. Po nej sa dvakrát presadila aj Bačíková a Iuventa tak v 6. minúte viedla 3:0. Hosťujúce hráčky strelili svoj prvý gól až v 8. minúte, keď sa ujala až strela Muranovej. Domáce hráčky kontrolovali priebeh hry až do 17. minúty, keď viedli po góle Toemkovej 9:5. Od tohto momentu však prišiel nepochopitelný skrat v ich hre. Hosťujúce hráčky troma gólmi Hanakovičovej znížili na 9:8. Ani tento moment michalovské hráčky neprebral. Močenok nielenže vyrovnal, ale v 24. minúte už viedol po góle Machálkovej 9:13. Osemgólovú šnúru hostí a deväťminútový strelecký výpadok Iuventy prerušila až Tomekova, gólom na 10:13. Minútu pred koncom prvého polčasu znížila na rozdiel jedného 13:14 Martonová, no Macháliková v posledných sekundách rozhodla o tom, že družstvá pôjdu do polčasovej prestávky za stavu 13:15. Kto čoakával v druhom djestve nápor domácich hráčok sa veľmi mýlil. Hráčky Močenka kontrolovali priebeh hry a zásluhouv gólov svojej hrajúcej trénerky Hanakovičovej, ktorá zaťažila konto domácich golmanok dvanástimi gólmi, zvyšovali skóre zápasu vo svoj prospech. Po góle tejto hráčky v 42. minúte viedli hosťky už o desať gólov 18:28. Domáci síce znížili presnými zásahmi Vargovej a Martonovej, no Močenok vsietil tri góly v rade a definitívne tak zlomil odpor Michaloviec. Juniorky Iuventy tak v prvom domácom zápase utrpelu deväťgólovú prehru 25:34.

Michalovce juniorky - Močenok 25:34 (13:15)

Pok. hody: 4/2 - 8/8, vylúčené: 3- 2. Rozhodovali: Vydra a Soláriková - 100 divákov.

IUVENTA juniorky: Krebsová, Vojtovičová - Martonová 7/1, Koritárová, Olšovská 1, Ujhelyová 1, Daňková 1, Danková 1, Vargová 1, Bačíková 6/1, Bajusová, I. Kišiková, Tomeková 6/1.

JUNIOR: V. Lenčešová, Štraňáková - Bocanová, Jablonická 4 Kvašňovská, Hanakovičová 12/7, Gregušová 4, Muranová 2, Klenková, N. Lenčešová, V. Lenčešová 2, Lieskovská 1, Moravanská 4/1, Machálková 4.

Ďalšie výsledky 3. kola prvej ženskej ligy: Topoľčany - Senica 27:33 (11:18), Inter Bratislava - Bernolákova Košice 29:24 (20:17), Modra - Nesvady 16:22 (6:12), Bytča - Banská Bystrica 38:31 (21:13).

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 25.09.2011 19:05:42