Hc winLand pokoril aj Košice

Hádzanári Hc winLand Michalovce porazili v 3. kole extraligy na vlastnej palubovke celok 1. MHK Košice vysoko 34:22. Pred vynikajúcou kulisou podali zverenci trénera Jana výborný výkon, ktorý okorenili presvedčivým víťazstvom nad minuloročným finalistom tejto súťaže. V ďalšom kole sa extraligový nováčik predstaví už v piatok, kedy absolvuje duel v Nových Zámkoch. Doma ich môžu diváci opäť vidieť o týždeň v stredu, keď v rámci 5. kola privítajú na domácej palubovke o 18.30 Hlohovec.

V takmer zaplnenej, zrekonštruovanej Mestskej športovej hale sa hrala vynikajúca hádzaná. Skóre duelu otvoril hosťujúci Jurko, na ktorého gól odpovedal hneď v prvej minúte Svyrydovič. Domáci sa prvýkrát dostali do vedenia v 3. minúte, keď po góle Urbana išli do vedenia 3:2. Následne rýchlo vyrovnal Hruščák, no winLand išiel gólmi Urbana a Miňa do dvojgólového trháku 5:3. V 10. minúte  hostia presným zásahom Hriňáka vyrovnali na 6:6, no od tohto momentu boli domáci hádzanári lepším tímom na ihrisku. Kvalitnou obranou, za ktorou stál výborný Kolpak si už do polčasu vybojovali päťgólové vedenia 16:11.

V druhom polčase už bolo na ihrisku iba jedno družstvo. Hostia síce na začiatku znížili po presných zásahoch Fuňáka a Jurka na 16:13, no potom sa už rozbehla mašinéria zvaná Hc winLand. Gólmi Pilníka, Kučera a Huňadyho išiel domáci hádzanári do vedenie 19:13 a hostia po tomto momente kondične odpadli. Michalovčania produkovali modernú hádzanú, keď vychádzali z vynikajúcej obrany, z ktorej podnikali smrtiace kontry. V 19. minúte bol po góle Gamráta po prvýkrát v zápase desaťgólový rozdiel, keď winLand viedol 27:17. Domáci hráči ani za tohto stavu nepoľavili a zápas doviedli do dvanásťgólového vedenia 34:22.

Štatistika:

Hc winLand Michalovce - 1. MHK Košice  34:22 (16:11)

Pok. hody: 6/4 - 6/4, Vylúčení: 5 – 6, ČK: 0-1, (53. Ľoch za hrubý faul), Rozhodovali: Dvorský, Sivák, Divákov: 1100

Hc winLand: Kolpak, Bumbera - Kučer 4, Kollár 2/1, Pilník 4, Frajkor 2, Krajňák 1, Sadovyj 3, Svyrydovič 2, Holdoš, Huňady 1, Gamrát 3, Miňo 1, Urban 6/3, Tibulevič 2, Géci 2

1. MHK: Cibere, Blicha, Dulina - Hruščák 5/1, Maguška 1, Pristaš, Štefanisko, Pecha 2, Hriňák 2, Fuňák 3, Farkašovský 2, Jurko 6/3, Hričišin 1, Ľoch, Bokol

Ostatné výsledky 3. kola: ŠKP Bratislava - HC Sporta Hlohovec 29:29 (13:14), MHC Bardejov - HK Topoľčany 30:29 (19:16), MŠK Považská Bystrica - HC Štart Nové Zámky 25:31 (13:16)

Uverejnené: 14.09.2011 21:41:03