Triumf Dukly v Liptovskom Mikuláši

Hokejisti HK Dukla Michalove vyhrali v 2. kole I. hokejovej ligy na ľade Liptovského Mikuláša 2:4 (0:1,2:3,0:0). Po Piešťanoch tak Dukla pokorila aj druhého ašpiranta na postup do extraligy. Vynikajúci výkon podal opäť brankár Kotvan, ktorý kryl 33 striel súpera. Presné zásahy michalovských hokejistov zaznamenali Slovák, Paľovčík, Minčák a Bednár. Prvý zápas v drese Dukly odohral aj košický odchovanec Jaroslav Kmiť, s ktorým sa funkcionári dohodli iba dnes. Dukla tak má po dvoch kolách plný počet bodov. V piatok bude môcť toto víťazstvo potvrdiť pred domácimi fanúšikmi, keď o 17.00 privíta na svojom ľade Prešov.

V obojstranne vyrovnanom zápase sa hral hokej extraligovej úrovne. Domáci hokejisti mali od začiatku miernejšiu prevahu, zatiaľ čo Dukla veľmi dobre bránila a čakala na svoju príležitosť. Tá prišla v 7. minúte, keď Minčák prenechal puk navrátilcovi Slovákovi a ten spomedzi kruhov otvoril skóre. V ostatnej časti prvej tretiny si družstvá už vážnejšiu šancu nevypracovali. Aktívnejší boli opäť domáci, no Dukla výborne bránila a za obranou stál spoľahlivý Kotvan. Druhá tretina začala vo vlažnejšom tempe. Dukla opäť vychádzala z pozornej obrany a čakala na ďalšiu príležitosť. V 28. minúte dostal Paľovčík na modrú vynikajúcu prihrávku Kadlubiaka a potom, čo obišiel protihráča premenil svoj samostatný nájazd na druhý gól. Hneď nato odpovedal domáci Kaďura, ktorý sa presadil po skrumáži pred Kotvanovou bránou. Dukla išla opäť do dvojgólového vedenia, potom, čo Šechného aktivita priniesla šancu Minčákovi, ktorý po prihrávke spoza bránky strelil tretí gól Dukly. Hneď nato domáca lavička chybne striedala a Dukla pretavila Bednárovým presným zásahom presilovku na štvrtý gól. Skóre druhej tretiny uzavrel Lipták Uram, zásahom na 4:2. Liptovský Mikuláš vstúpil do tretej tretiny aktívne. Vytúžený kontaktný gól však neprichádzal. Dukla pozornou obranou marila každú šancu domácim a aj to, čo preniklo za spoľahlivú obranu pochytal skvelý Kotvan. Ten sa vyznamenal hlavne v 57. minúte, keď zmaril samostatný nájazd súperovho hráča. V závere ešte mohol streliť gól Pavličko, no jeho strela tesne minula bránku súpera. Dukla aj napriek tomu triumfovala na ľade jedného z ašpirantou na postup a po dvoch kolách má na svojom konte plný počet bodov.

Štatistika:

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce  2:4 (0:1,2:3,0:0)

Góly: 29. Kadura, 38. Uram (Bartík) - 7. Slovák (Minčák, Šeliga), 28. Paľovčík (Kadlubiak, Hančák), 34. Minčák (Šechný), 37.Bednár (Paľovčík, Kadlubiak) pres/1

Vylúčení: 4:4, Presilovky: 0:1, Oslabenia: 0:0, Strely na bránu: 35:24, Rozhodovali: Jakubec (Hanko, Vyšný), Divákov: 620

MHK32: Palko - Lištiak, Klepáč, Kledrowetz, Hyben, Devečka, Klepáč - Ďurný, Mravec, Kaďura - Valášek, Paukovček, Kuric - Pajong, Pleva, Bartík - Uram, Piatka, Staroň - Kokavec

DUKLA: Kotvan - Žemba, Valentín, Hančák, Kadlubiak, Boržík, Šeliga - Minčák, Šechný, Slovák - Bednár, Paľovčík, Mach - Králik, Kmiť, Pavličko - Kovaľ, Fajčák

Ďalší program Dukly: Piatok 16.9. o 17.00 Michalovce - Prešov, Utorok 20.9. Trnava - Michalovce, Piatok: 23.9. Michalovce - Spišská Nová Ves