Orli víťazom domáceho Memoriálu

Zápasovú prípravu na sezónu 2011/2012 2. basketbalovej ligy mužov – región Východ, začali orli 1.BK Michalovce dňa 10. septembra 2011, keď usporiadali v telocvični Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach v poradí už piaty ročník turnaja na počesť svojho bývalého kapitána a prezidenta 1. BK. Turnaja sa zúčastnili 1. BK Michalovce, MMBK Sabinov a Abovia Košice. Memoriál krátkym príhovorom otvoril člen VV 1.BK Michalovce a zástupca mesta Michalovce Ivan Pšenko.

1. BK Michalovce - Abovia Košice 77:50 (35:29)

Nakoľko to bol prvý zápas sezóny, domáci sa rozbiehali ťažšie a najmä nepremenené vyložené šance spod koša ich mohli mrzieť. Orli sa začali presadzovať až po prestávke, keď si rozhodujúci náskok vytvorili v tretej štvrtine. Postupne sa presadili aj pestrou kombinačnou hrou.

Body: Mižák 13, Šimko 14, Mitterpák 18, R.Rakovský 13, Jäger 2, Svitlica 2, Maškulík 11, Šepeľa 4

Štvrtiny: (21:15, 14:14, 19:9, 23:12)

1. BK Michalovce - MMBK Sabinov 87:45 (48:27)

V druhom zápase na turnaji proti nováčikovi 1.ligy začali orli nekoncentrovane najmä v obrane, hoci v útoku sa im pomerne darilo. Postupne si ale zabezpečili protiútok hostí a keď ustrážili výškovo i váhovou robustnejších pivotov hostí náskok začal narastať. Hostia neskôr odišli aj kondične. V druhom polčase dostali príležitosť aj mladíci na lavičke domácich, ktorými rýchlymi protiútokmi rozobrali obranu Sabinova a poľahky zvíťazili.

Body: Mižák 16, Šimko 3, Mitterpák 21, R.Rakovský 10, Jäger 8, Vaníček 4, Maškulík 17, Šepeľa 8

Celkovým víťazom Memoriálu sa po šiesty raz (konal sa aj nultý ročník) v rade stali domáci Orli 1. BK pred družstvom Abovia Košice a Sabinovom. Ďalší prípravný zápas odohrá 1.BK Michalovce už 14.9.2011 v Humennom a následne sa zúčastnia ešte jedného turnaja. Rozlosovanie súťaže bude známe 15.9.2011 a následne bude uverejnené na webovej stránke klubu www.1bkmi.sk .