Dukla po výbornom výkone zdolala Piešťany

Hokejisti HK Dukla Michalovce porazili v prvom kole 1. ligy na domácom ľade minuloročného víťaza tejto súťaže Piešťany 4:2. Výborný výkon podali hlavne brankár Kotvan a kapitán tímu Richard Šechný, ktorý si na svoje konto pripísal tri asistencie. Dukla v ďalšom kole cestuje v utorok do Liptovského Mikuláša a doma sa predstaví opäť v piatok, keď o 17.00 privíta celok Prešova.

Začiatok prvej tretiny mala Dukla ako z partesu. Hneď v 12. sekunde otvoril skóre po Šechného prihrávke Bednár. Následne zakombinoval druhý útok, no Paľovčíkovu strelu Fumač kryl. V 4. minúte išiel na trestnú lavicu Minčák. Vo vlastnom oslabení unikol domáci kapitán Šechný, no s jeho strelou si piešťanský golman poradil. Hostia zatlačili na konci presilovky, keď Kotvan najprv chytil strelu Peška a následne aj dorážku Trokan, no na ďalšie zakončenie Peška už bol prikrátky. O minútu nato mohol skórovať Šechný, ktorého výborne našiel spoza bránky Minčák, no s jeho strelou si hosťujúci golman Fumač poradil. V 10. minúte prenikol obranou hostí Pavličko, no k zakončeniu sa nakoniec nedostal. V prvej tretine hlavný rozhodca Jura vylúčil až piatich Michalovčanov, navyše kapitán tímu Šechný videl aj desať minútový trest. Hostia však z presiloviek nič nevýťažili a prvá tretina sa tak skončila nerozhopdným výsledkom 1:1.

Na začiatku druhej časti mohol skórovať hosťujúci Pupák, no s jeho strelou si Kotvan v michalovskej bráne poradil. V 28. minúte putoval na trestnú lavicu Vyletelka a domáci zatlačili Piešťany do ich tretiny. Najprv síce Bednár netrafil odkrytú bránu, no potom Šechný našiel pred bránkou Minčáka a ten sa už nemýlil. V 33. minúte sa do veľmi dobrej pozície dostal Mach, no jeho strela nemala potrebnú garanciu.  V 34. minúte mala Dukla výhodu 24 sekundovej presilovej hry, no šancu na strelenie tretieho gólu jej hráči nevyužili. V druhej časti zaujalo ešte Boržíkove vylúčenie, pri ktorom sa niekoľkokrát vyznamenal Kotvan.

Dukla začala výborne aj tretiu tretinu. Pri presilovej hre potom, keď bola potrestaná hráčska lavica hostí sa presadil Halás a Dukla viedla 3:1. Následne putoval na trestnú lavicu ďalší hráč Piešťan Bokroš a Dukla využila aj ďalšiu presilovku. Po prihrávke Šechného sa totiž presadil Valentín a Dukla viedla trojgólovým rozdielom. Domáci hokejisti následne umnou hrou kontrolovali priebeh zápasu. V závere ich niekoľkokrát podržal aj brankár Kotvan. Ten bol bezmocný až na strelu Pupáka v 59. minúte. Hostia sa ešte v záverečnej minúte pokúsili o power-play no neúspešne a Dukla si tak pripísala do tabuľky prvé tri body.

Štatistika:

HK Dukla Michalovce - ŠHK 37 Piešťany 4:2 (1:1,1:0,2:1)

Góly: 1. Bednár (Šechný, Valentín), 30. Minčák (Šechný, Žemba), 44. Halás (Paľovčík, Kadlubiak) pres/1, 45. Valentín (Šechný, Minčák) pres/1 - 6. Haring (Kolník, Trokan), 59. Pupák (Baran)

Strely na bránu: 29:33, Vylúčenia : 10:8 navyše Šechný (Mich.) 10 min. NESPH, Presilovky: 3:0, Oslabenia: 0:0, Rozhodovali: Jura (Korba, Smerek), Divákov: 1760

Dukla: Kotvan - Valentín, Žemba, Hančák, Kadlubiak, Boržík, Mucha, Šeliga - Minčák, Šechný, Bednár - Segľa, Paľovčík, Mach - Králik, Kovaľ, Pavličko - Dunaj, Halás, Fajčák

Piešťany: Fumač - Trokan, Kolník, Bokroš, Hruška, Bučka, Grman, Poláček, Vrána - Haring, Peško, Románek - Pupák, Baran, Vyletelka - Chylo, Mišura, Mihálik - Rybárik, Učen, Klčko

Ostatné výsledky 1. kola:

ŠTVRTOK:
HK Púchov - HK Orange 20 1:5 (0:1, 0:0, 1:4)
Góly: 45. Ludvig - 17. Zigo, 42. Šimčák, 49. Jakúbek, 53. Zigo, 59. Jakúbek, 621 divákov

PIATOK:
HK Trebišov - HC Prešov 07 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 6. Findura - 15. Racek, 23. Kubus, 36. a 60. Martin Segľa, 560 divákov

HC Dukla Senica - HC 07 Detva 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 25. Mikušovič, 28. M. Kristín - 59. Kubenko, 870 divákov

HK 95 Považská Bystrica - HC 46 Bardejov 1:3 (1:0, 0:2,0:1)
Góly: 10. Boško - 25. Molnár, 37. Marcel Baláž, 56. Takáč

HC Topoľčany - HK Trnava 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Góly: 13. a 57. J. Mihalík, 24. Klačanský (trest. strieľanie), 26. Lauko, 60. Káčer - 20. Milan Grman, 54. Hlavna, 630 divákov

HK Púchov - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Góly: 31. Zemko - 3. Piatka. 18. a 38 M. Uram, 58. J. Pleva, 756 divákov

Ďalší program Dukly: 2.kolo: Utorok 13. septembra o 17.00 Liptovský Mikuláš - Michalovce, 3.kolo: Piatok 16. septembra o 17.00 Michalovce - Prešov

Uverejnené: 09.09.2011 21:20:04