Iuventa zápas pravdy nezvládla, ďalej ide Veselí

Hráčky Iuventy Michalovce si v druhej fáze kvalifikácie Ligy majstrov nezahrajú. Rozhodol o tom posledný zápas predkola, ktorý sa odohral v Chemkostav Aréne a domáce hráčky nestačili na českého majstra HC Britterm Veselí n/Moravou, keď mu podľahli vysoko 21:30 (11:16). Iuventa Michalovce tak putuje do pohári PVP, kde bude účinkovať v 2. kole.

Michalovčanky začala zápas trošku lepšie a v 5. minúte viedli po góle Kovaličkovej 2:1. Po vyrovnávajúcom góle Chmelářovej sa presadila aj Bachyrieva a Iuventa opäť viedla. Bohužiaľ to bolo naposledy v zápase, kedy boli domáce hráčky vo vedení. Veselí následne kontrovalo troma gólmi a po presnom zásahu Súkennikovej viedlo v 11. minúte 6:3. Potom prišli chvíle michalovskej odchovankyne v službách Veselí Zuzany Drotárovej, ktorá strelila tri góly po sebe a český majster viedol v 21. minúte 6:10. Po góloch Súkennikovej a Flekovej to bolo dokonca už o šesť gólov 6:12. V 30. minúte strelila Wollingerová gól na 11:15 a hneď nato sa blysla dobrým zákrokom brankárka Gubíková. Domáce hráčky však urobili v útoku technickú chybu a následne musela Polláková zatiahnúť proti Chmelářovej ručnú brzdu, začo dostala dve minúty. Do konca prvého polčasu ostávalo jedenásť sekúnd a tréner hostí Peter Sabadka si zobral oddychový čas. Ten jeho zverenky veľmi dobre využili a v poslednej sekunde prvého dejstva sa presadila Drotárová, ktorá upravila na 11:16.

Druhý polčas začali lepšie hráčky Veselí, ktoré po góloch Chmelářovej a Drotárovej už viedli 11:18. Hneď nato odpovedala Iuventa gólmi Tobiášovej a Hollej, ale Chmelářová dostal svoj tím opäť do šesťgólového vedenia 13:19. Domáce hráčky zapli a v 45. minúte stiahli náskok českého majstra na štyri góly, keď po presnom zásahu Tobiášovej bol stav 16:20. Iuventa ožila a Horňáková z brejku upravila už iba na rozdiel troch gólov 17:20. V tom čase svietila na svetelnej tabuli stále 45. minúta. Veselí však odpovedalo dvoma presnými zásahmi Rajnohovej a opôť viedla pätgólovým rozdielom. Táto juniorská reprezentantka Slovenska hlavne v druhej polovici duelu na ihrisku kraľovala, keď si v tomto čase pripísala na svoje konto 5 gólov. V 51. minúte sa presadila ďalšia Slovenka v službách hostí Súkenníková a stav bol 18:26. To už nevydržal tréner domácich Jozsef Vura a zobral si oddychový čas. Hráčky českého majstra však už do konca zápasu kontrovali priebeh a zaslúžene postúpili do druhého predkola kvalifikácie Ligy majstrov. Za priebeh celého zápasu sa dá povedať, že triumf českého majstra bol zaslúžený.