Tesné víťazstvo Dukly v Trebišove

Hokejisti HK Dukla Michalovce si pripísali na svoje konto cenné víťazstvo, keď v zemplínskom derby triumfovali na ľade Trebišova tesne 4:3. O  góly zverencov trénera Ihnačáka sa postarali Minčák, Slovák, Šeliga a Šechný.V drese Dukly sa predstavil aj Milan Mach, ktorý jej dres obliekal aj v dvoch minulých sezónach. V zápase sa v drese michalovského celku objavil aj jeho mladší brat  Martin. Veľmi dobre sa zapísali aj dvaja obrancovia Ján Šeliga a Marek Tomaščík, ktorí sú na skúške zo Žiliny.

Úroveň prírpavného zápasu medzi týmito dvoma rivalmi výrazne ovlyvnila kvalita ľadu, ktorú ovplyvnila aj teplota vonku. V zápase sa lepšie rozbiehali domáci, ktorí prvú tretinu vyhrali po góle Marcinka 1:0. Od druhej tretiny boli už pánmi na ľade hráči Dukly. Najprv  síce dal na 2:0 Gašpar, no hneď o niekoľko sekúnd znížil Minčák. Od tohto momentu bola Dukla lepším mužstvom. V 26. minúte vyrovnal Slovák a potom sa presadil aj novic v drese Dukly obránca Šeliga. V tretej tretine upokojil Michalovčanov štvrtým gólom Šechný. Na jeho presný zásah už odpovedal iba exmichalovčan Milan Cútt.

Štatistika :

HK Trebišov - HK Dukla Michalovce 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

Góly: 15. Marcinko, 23. Gašpar, 50. Cútt - 23. Minčák, 26. Slovák, 31. Šeliga, 46. Šechný