Hc winLand v príprave rozdrvil Košice

Hádzanári Hc winLand Michalovce v prípravnom zápase porazili celok 1. MHK Košice vysoko 35:21, keď o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, ktorý vyhrali o jedenásť gólov 16:5.

Začiatok prvého polčasu zápasu medzi extraligovým nováčikom a minuloročným strieborným tímom bol v znamení výborných obrán, za ktorými stáli vynikajúci golmani domáci Kolpak a Košičan Dulina. Prvý gól zápasu videli diváci v mierne zaplnenej GPH aréne až v 5. minúte, keď sa presadil Huňady. Hneď nato pridal dva góly z brejkov Miňo a domáci viedli 3:0. Zverenci trénera Jana pokračovali v koncentrovanom výkone hlavne v obrane, za ktorou vynikal skvelý Kolpak. Rýchlymi protiútokmi trestali gólom takmer každú jednu chybu Košičanov. Tí sa gólovo presadili až v 20. minúte, keď na 10:1 dával Hruščák. Výborný výkon domácich hráčov pokračoval naďalej, do konca polčasu si vypracovali jedenásťgólový náskok 16:5. V druhom polčase sa už taká dynamická hádzaná nehrala. Košičania spresnili hru a v druhom dejstve boli domácim už vyrovnaným súperom.

Hc winLand Michalovce – 1. MHK Košice  35:21 (16:5)

Vylúčenia: 3-1, Rozhodovali: Richvalský, Cibere, Divákov: 200

Hc  winLand: Kolpak, Bumbera, Serečun – Gamrát 4, Huňady 2, Sadovij 5, Miňo 5, Tribulevič 2, Sviridovič 1, Kollár 1, Géci, Urban 4, Holdoš 3, Pilník 2, Krajňák 3, Kučer 3

1. MHK: Cibere, Dulina, Blicha – Hriňák, Hruščák 7, Dani, Maguška, Farkašovský 3, Hričišin 1, Ľoch 3, Bokol 4, Pristaš, Pecha 3

Ďalší program Hc winLand :

26.8.2011 17:00 Satu Mare(Rumunsko) - Hc winLand Michalovce

27.8.2011 11:30 Satu Mare(Rumunsko) - winLand Michalovce

31.8.2011 17:00 Stal Mielec(Poľsko) – Hc winLand Michalovce (ešte nie je určené dejisko, je možné, že sa zápas odohrá aj v Michalovciach)

Uverejnené: 24.08.2011 20:34:35