Víťazom Naceva Cupu Marek Michalička

Český tenista Marek Michalička nasadený ako štvrtý sa stal šampiónom vo dvojhre na turnaji ITF Futures Naceva Cup v Michalovciach (dotácia 10 000 USD, antuka). V sobotňajšom finálovom derby zvíťazil nad Danielom Lustigom, trojkou tohto podujatia, 2:6, 7:5, 6:2. My len dodajme, že Naceva Cup je jedným z troch turnajov, ktoré sa konali na Slovensku. Prvý sa uskutočnil v Pieťanoch a druhý minulý týždeň v Tatranskej Lomnici.

Víťaz turnaja Marek Michalička

Do semifinále Naceva Cupu sa dostali prví štyria nasadení hráči turnaja. V prvom semifinálovom zápase prehrala nasadená jednotka, Slovák Norbert Gomboš s nasadenou štvorkou čechom Kovaličkom 6:2, 2:6, 5:7. V druhom semifinále sa zopakoval finálovými súboj z minulotýždňového turnaja v Tatranskej Lomnici. V ňom Čech Lustig oplatil prehru druhému nasadenému Slovákovi Kovalíka a zvíťazil 6:1, 4:6, 7:5. Do finále sa tak prebojovali dvaja českí tenisti, nasadená trojka Lustig a štvorka Kovalička. V sobotňajšom finálovom zápase to dlho vyzeralo na výhru Lustiga. Ten si s ľahkosťou pripísal prvý set po výsledky 6:2. V druhom sa hra vyrovnala. Marek Michalička spresnil hru a obaja hráči si udržiavali svoje podanie až do stavu 5:5. Práve vtedy sa podaril Michaličkovi brejk, ktorý následne potvrdil a vynútil si tretí rozhodujúci set. V ňom už na dvorci kraľoval a zaslúžene si tak pripísal na svoje konto víťazstvo na michalovskom Nacvea Cupe. Vo štvorhre sa tešila prvá nasadená dvojica Ľubomír Majsadr a Jan Satral z Českej republiky, ktorí si vo finále poradili s ďalším českým párom Petr Kovačka, Marek Michalička 6:4, 3:6, 10:6.

Dvojhra - finále:
Marek Michalička (ČR-4) - Daniel Lustig (ČR-3) 2:6, 7:5, 6:2

Semifinále :
Norbert Gomboš (SR-1) - Marek Michalička (ČR-4) 6:2, 2:6, 5:7
Jozef Kovalík (SR-2) - Daniel Lustig (ČR-3) 1:6, 6:4, 5:7

Štvorhra :
Ľubomir Majsadr, Jan Satral (ČR-1) - Petr Kovačka, Marek Michalička (ČR-3) 6:4, 3:6, 10:6