Rezerva MFK Zemplín doma jasne vyhrala

MFK Zemplín Michalovce B zaznamenalo druhé víťazstvo v sezóne a zároveň druhé v rade, keď na vlastnej pôde zdolalo futbalistov Veľkého Šariša jednoznačne 4:0, keď všetky góly strelili už do prestávky.

Michalovčania sa do súpera pustili s veľkou chuťou, v 5. minúte Ďuďa ešte úspešný nebol, ale o dve minúty už Kokočák po peknej individuálnej akcii už áno – 1:0. Zemplínčania naďalej do súpera búšili a v 8. minúte Ďuďa po centri Urbana hlavou minul hosťujúcu svätyňu. O niekoľko sekúnd nato krížnou strelou Samba poriadne natiahol brankára Babjaka. V 11. minúte bol v akcii opäť Samba, ktorý odcentroval z pravej strany a Forgáč zblízka pohotovo upravil na 2:0. Hostia sa z druhého presného zásahu vo svojej sieti ani nestihli spamätať a už prehrávali o tri góly, z päťky sa presadil Ďuďa – 3:0. V 14. minúte dali o sebe vedieť aj Šarišania, ale priamy kop Chovana skončil nad Brudňakovou bránou. O minútu mali výhodu trestného kopu aj Michalovčania a Tokárova strela mierila tesne vedľa. Prvú vážnu šancu si Veľký Šariš vypracoval v 24. minúte, Samba zle odkopol loptu, Ján Adam z voleja tvrdo vystrelil a Brudňak predviedol parádny reflexívny zákrok. Tesne po polhodine hry unikol stredom domácej obrany Sedlák a Samba svoju predošlú chybu výborným obranným zákrokom napravil. V 33. minúte fauloval tesne pred pokutovým územím Dargaj Olejára, no Matejov priamy kop putoval nad. V posledných sekundách prvého polčasu odcentroval sprava Ďuďa a lopta z kopačky Kokočáka skončila tesne za bránkovou čiarou – 4:0.

Druhý polčas odštartoval nepresnou strelou domáci Tokár. V 52. minúte to skúšal aj jeho spoluhráč Mihok, ale jeho jedovatá strela išla tesne vedľa šibenice Babjakovej brány. O šesť minút bol v pohotovosti opäť domáci gólman Brudňak, ktorý nepríjemnú strelu Sedláka vyrazil na rohový kop. O minútu sa opäť vyznamenal Brudňak, keď nádhernú strelu Chovana z priameho kopu ešte krajšou robinzonádou zneškodnil. V 64. minúte po centri striedajúceho Gamkrelidzeho hlavičkoval tesne nad Kokočák. Najbližšie ku gólu mali hostia v 77. minúte, záložník Šmalec vystrelil z ľavej strany a lopta skončila len na brvne michalovskej brány. V závere sa už nič podstatné neudialo, preto sa rezerva MFK Zemplín teší z ďalšieho víťazstva.

MFK Zemplín Michalovce B - FC Pivovar Šariš Veľký Šariš 4:0 (4:0)

Góly: 7. Kokočák, 11. L. Forgáč, 12. Ďuďa, 45. Kokočák

ŽK: 13. Podhorín (Michalovce)

Rozhodoval: Dubinský - 320 divákov.

MFK ZEMPLÍN B: J. Brudňak - Samba (46. Ivanko), Rad. Urban, Dargaj, Podhorín - Ďuďa (74. A. Devečka), Tokár, Mihok, A. Ceesay (46. Gamkrelidze) - L. Forgáč, Kokočák

FC PIVOVAR ŠARIŠ: I. Babjak - Ján Adam, V. Chovan, L. Juhás, Matej - Šmalec, Kizák, L. Olejár (84. Kaperák), Pat. Sedlák (66. Vl. Macko) - D. Ivan, Štofko

Zdroj : mfkzemplin