Michalovská rezerva s prvým víťazstvom

MFK Zemplín Michalovce B konečne v majstrovskej súťaži dosiahlo premiérové víťazstvo, keď zdolal TJ Družstevník Nižný Hrušov na jeho pôde 1:0, a zavŕšil tak mimoriadne úspešný víkend michalovského futbalu, pretože druholigový seniorský tím a prvoligové dorastenecké družstvá rovnako ako mužská rezerva zvíťazili.

Michalovce pricestovali do Nižného Hrušova aj s početnou enklávou z A – mužstva, v základnej zostave sa objavili Jozef Brudňak, Ali Ceesay, Pavol Ruskovský, Kevin Zonzon, Radoslav Urban a Ousmane Samba, neskôr do zápasu zasiahli aj Emil Le Giang a Georgii Gamkrelidze. V priemernom zápase mali hostia od úvodu prevahu v držaní lopty a bojovní domáci sa iba bránili a prehusťovali stred poľa. V 30. minúte sa Zemplínu podarilo otvoriť skóre, lopta sa po osi Tokár – Forgáč dostala až k Ďuďovi a ten prekonal domáceho gólmana – 0:1. Vzápätí vyrobil obrovskú hrúbku stredopoliar Tokár, ale domáceho útočníka vychytal výborný Brudňak. Nižný Hrušov hrozil len zo štandardných situácií, ale hráči MFK Zemplín mu vyrovnať nedovolili. V druhom polčase hrozili michalovskí futbalisti predovšetkým z rýchlych protiútokov, ale keďže ani jeden sa im nepodarilo dotiahnuť do gólového konca, odviezli si z ihriska Nižného Hrušova tesnú výhru 1:0 a v tabuľke tak zmazali nulu na konte víťazstiev.

TJ Družstevník Nižný Hrušov – MFK Zemplín Michalovce B 0:1 (0:1)

Gól: 30. Ďuďa

ŽK: A. Ceesay (Michalovce B)

Rozhodoval: Mati - 350 divákov

TJ DRUŽSTEVNÍK: Klamár - Lukáč, Demčák, Joz. Vajda, Palko (86. Ivan) - Mezei (87. Hamza), Sakala, Mikloš, Duda - Kukuruc, Komjaty

MFK ZEMPLÍN B: J. Brudňak – Samba, Zonzon, Rad. Urban, A. Ceesay (80. V. Kostovčík) – Ruskovský, Tokár, Mihok, Kokočák (60. E. Le Giang) – Ďuďa, L. Forgáč (70. Gamkrelidze)