Michalovská rezerva neudržala vedenie a prehrala

Rezervnému tímu súťažná premiéra pred domácim publikom nevyšla, pretože v zápase tretieho kola Majstrovstiev regiónu Východ podľahol košickej Barci 1:2, hoci ešte po hodine hry si udržiaval jednogólový náskok po premenenej penalte Petra Kokočáka.

Stretnutie odštartoval strelou domáci Mihok, ktorý mieril tesne nad bránu. V 9. minúte fauloval Monrigal Kokočáka, ale trestný kop Mihoka odhlavičkovala obrana hostí do bezpečia. O päť minút bol v akcii opäť Kokočák, keď z diaľky nepríjemne vystrelil do brankára Dedinského. O minútu nato strelecké šťastie skúšal pre zmenu Tokár, ale pálil iba vedľa brány. V 38. minúte sa aktívni domáci konečne dočkali otváracieho gólu. Monrigal fauloval v šestnástke prenikajúceho Sambu, nasledoval pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Kokočák – 1:0. V 40. minúte pohrozili aj hostia, po pravej strane nebezpečne ušiel Pástor, ale jeho prihrávka do šestnástky nenašla adresáta.

Peter Kokočák práve premenil pokutový kop

Hneď po zmene strán zblízka špicom strieľal do Dedinského Ďuďa. Hosťujúci futbalisti postupne získavali prevahu, v 63. minúte ešte únik a následnú strelu striedajúceho Ohmana vyriešil gólman Makeľ, ale o minútu nato prešiel stredom michalovskej obrany ako nôž maslom rýchlonohý Pástor a vyrovnal na 1:1. Domáci odpovedali krížnou strelou Tokára, ktorá putovala tesne vedľa. V 73. minúte Durbák z priameho kopu vystrelil len do Makeľa a o minútu jeho spoluhráč Hoščuk po rohu hlavičkoval tesne vedľa. Hostia podnikali nebezpečné protiútoky a tri minúty pred záverom sa jeden vydaril, striedajúci žolík Ohman unikol po ľavej strane, zasekol si stopéra Urbana a nechytateľne zavesil – 1:2.V poslednej minúte riadnej hracej doby ešte Mihokov priamy kop vyboxoval spoľahlivý gólman Dedinský a tak si z metropoly Zemplína odvážajú hostia tesné víťazstvo.

MFK Zemplín Michalovce B - FK Košice-Barca 1:2 (1:0)

Góly: 38. Kokočák (11 m) - 64. Pástor, 87. Ohman

ŽK: Monrigal, R. Roško (obaja Barca)

Rozhodoval: Vojtko - 400 divákov

MFK ZEMPLÍN: Makeľ - Samba, Rad. Urban, Dargaj, V. Kostovčík - Kokočák, Tokár (81. Ivanko), Mihok, L. Forgáč, A. Devečka - Ďuďa (70. Podhorín)

FK: Dedinský - Mir. Čižmár, Hoščuk, J. Kollár, Monrigal - Pástor, Tököly, Kuruc, Csákó (72. R. Roško), Durbák - I. Balogh (51. Ohman)

Zdroj : mfkzemplín

Uverejnené: 07.08.2011 15:53:38