MFK Zemplín triumfoval v šlágri kola a je na druhom mieste

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce si v 3. kole II. futbalovej ligy poradili doma s nováčikom súťaže 1:0. O víťazný gól sa postaral v 85. minúte Serečin. Domáci futbalisti sa týmto víťazstvom pevnejšie usadili na druhé miesto tabuľky, kde o skóre zaostávajú za Podbrezovou. V ďalšom kole cestujú zverenci trénera Petrželu do Dubnice. Doma sa predstavia o dva týždne 20. augusta, keď o 16.00 privítajú Rimavskú Sobotu.

V peknom slnečnom počasí sa hral futbal iba priemernej úrovne. Obe družstvá akoby od začiatku čakali na chybu súpera. Prvú pološancu zápasu si vypracovali domáci futbalisti, keď po prihrávke Hotteka sa do pokutového územia Myjavy predieral Kunca, no obrana súpera ho čisto odstavila od lopty. O dve minúty neskôr výborne zakombinovali Serečin s Kuncom, ale ich snaha nepriniesla želaní efekt. V 18. minúte výborné vystrelil Serečin, jeho strelu však brankár Solnička kryl. Krátko nato zahrávali Michalovčania roh, odrazená lopta sa dostala ku Vanákovi a jeho strela skončila na pravej žrdi myjavskej brány. V 31. minúte prišla ďalšia šanca domácich, keď sa po ľavej strane predral Waseem, prihral Serečinovi, no jeho strela tesne minula bránu. Serečin pokračoval vo svojej aktivite aj o ďalšie minúty, preštrikoval sa do šestnástky, ale opäť  mieril nad.

Druhý polčas sa už začali preberať aj hostia. Ovládli hru v strede poľa a neustále podkurovali michalovskej obrane. V 60. minúte vyšiel rýchly protiútok domácim, keď sa predral neúnavný Serečin, jeho center však zblízka nedorazil Zonzon. V 69. minúte mohlo zahrmieť aj na druhej strane, keď strela Sládeka len o centimetre minula Le Giangovú bránu. V 77. minúte prenikol po ľavej strane najlepší hráč zápasu Kovaľ, no jeho center opäť nenašiel v pokutovom území adresáta. A potom to prišlo. Doslova stratenú loptu v strede poľa vydoloval Jakubčo, prihral Serečinovi, ten si narazil s Fotyikom a následne placírkou k vzdialenejšej žrdi prekonal bezmocného Solničku v bráne hostí. Do konca zápasu sa už neudialo nič, v nadstavenom čase zaujali akurát dve žlté karty Jakubča a Kovaľa. V posledných sekundách si hostia ešte vypracovali rohový kop, do pokutového územia dokonca išiel aj ich brankár, no z tejto štandardky nič nevyťažili a domáci si pripísali do tabuľky tri body.