MFK Zemplín začal s víťazstvom

Futbalisti MFK Zemplín si v prvom kole druhej lige poradili na domácom trávniku s Lučencom, keď zvíťazili gólmi Kovaľa a Ruskovského 2:1

MFK Zemplín Michalovce – FK LAFC Lučenec 2:1 (1:0)

Góly: 27. Kovaľ, 66. Ruskovský – 61. R. Kulík

ŽK: Hottek, Jakubčo – M. Szabó, R. Kulík, Hanták

Rozhodoval: Gábor - 2100 divákov.

MFK ZEMPLÍN: P. Le Giang - Isaacs, Hottek, L. Hruška, M. Vanák - Ruskovský, Jakubčo, Kovaľ (75. Zonzon) - O. Špilár (61. Fótyik), Serečin, Kunca (64. L. Jacko)

FK LAFC: M. Michalík - Ravas, J. Vajda, Daško, M. Szabó - Milan Lukáč, T. Opiela, Hanták, J. Beňo - R. Kulík, Mateusz Pyrka

Michalovčania začali aktívne a prvú šancu si vypracovali v 11. minúte, keď Serečin z trestného kopu našiel hlavu Hotteka, ktorý však tiesnený zakončil nad Michalíkovu bránu. Hneď z protiútoku sa zastreľoval Lučenčan Mateusz Pyrka, ale jeho prízemná strela mierila tesne vedľa. O 10 minút opäť zahrával priamy kop Serečin, tentoraz sa snažil nájsť Hrušku, ale pred ním loptu odhlavičkoval Vajda na roh. Domáci sa dočkali zaslúženej odmeny v 27. minúte, Ruskovský odcentroval z pravej strany, Serečin hlavou vrátil loptu do päťky, kde číhal mladý Kovaľ a ten premiérovým gólom v drese MFK Zemplín otvoril skóre duelu - 1:0. O dve minúty sa dostal do šance Kunca, ktorému však šancu zmaril včasným vybehnutím brankár LAFC Michalík. Aktivita domácich pokračovala a v 36. minúte Kunca vysunul Serečina, ktorý tvrdo vystrelil, brankár jeho strelu vyrazil pred seba a následne loptu do bezpečia upratala obrana Lučenca. Prvý polčas zakončil priamym kopom hosťujúci Kulík, ktorého vychytal gólman Patrik Le Giang.

Aj do druhého polčasuvstúpili lepšie domáci futbalisti a po piatich minútach hry to na Michalíka skúšal peknou strelou Isaacs, ale namieril len tesne vedľa ľavej žrde. V 53. minúte nepresne pravačkou zakončil Serečin. O dve minúty MFK Zemplín v obrane vyrobil obrovskú hrúbku, Hottek minul loptu, do úniku sa dostal Mateusz Pyrka, obišiel aj michalovského brankára, ale z uhla prekopol prázdnu bránu. Lučenec sa však predsa dočkal vyrovnávajúceho gólu, v 61. minúte fauloval pred šestnástkou Hottek, hostia mali výhodu priameho kopu, ktorý zahral Kulík výborne a prestrelil P. Le Gianga - 1:1. Nerozhodný stav trval len 5 minút, pretože sprava odcentroval Isaacs, na center si parádne nabehol Ruskovský a nechytateľne zavesil - 2:1. V 82. minúte ešte unikol striedajúci mladík Jacko, prihral do šestnástky Serečinovi, ktorý však o loptu v dobrej pozícii prišiel. V záverečných sekundách hry domáce obecenstvo stŕplo, keď vystrelil Mateusz Pyrka, lopta brankárovi P. Le Giangovi vypadla, takmer sa dokotúľala za jeho chrbát, no v poslednej chvíli ju zachytil pred dobiedzajúcim Hantákom, ktorý ho ešte fauloval. Michalovčania tak odštartovali nový súťažný ročník tesným víťazstvom 2:1.

Zdroj : mfkzemplín

Uverejnené: 23.07.2011 21:18:10