Topoľany definitívne zachránené

Topolianske mužstvo bude účastníkom III.futbalovej ligy Východ aj v budúcej sezóne. Miestenku medzi regionálnou elitou si zaistilo po domácom triumfe nad Stropkovom.

V úvodných minútach tímy produkovali opatrný futbal. Nikto nechcel urobiť chyby. Po štvrťhodine hry sa hosťujúci Zapotocký odhodlal k ďalekonosnej tvrdej strele, ktorú však Komenda vyboxoval na roh.  V 20.min. sa nebezpečne zastreľoval domáci Praščák. Po dvadsiatich piatich odohraných minútach dôležitého súboja sa jeho spoluhráč Kopáč ocitol zoči-voči gólmanovi Jamroškovičovi, no ten sa nenechal nachytať na hruškách. Do konca úvodného dejstva sa už nič zaujímavé neudialo, akurát Stropkovčan Veselý vyslal propagačný pokus na Komendu.

Na začiatku II.polčasu Praščák popálil prsty strážcovi stropkovskej svätyne. To isté sa neskôr podarilo aj striedajúcemu Bátovskému. V 62.min. sa po prvýkrát zmenilo skóre duelu. S chuťou hrajúci Praščák unikol po ľavej strane. Poslal loptu do pokutového územia a kanonier Š.Horňák nezaváhal. Autor úvodného presného zásahu bol pri chuti. Počas ďalšej ofenzívnej akcie obišiel protihráča, no Jamroškovič jeho jedovku zneškodnil. Necelú štvrťhodinu pred koncom zápasu najlepší hráč stretnutia Praščák poslal do úniku Š.Horňáka. Toho v pokutovom území nedovolene zastavil stropkovský brankár a rozhodca oprávnene nariadil penaltu. Petrovu šupu Jamroškovič vyrazil, to isté urobil aj v prípade Kopkovej dorážky. Lopta však stále poletovala vo veľkom vápne, znova sa k nej dostal Petro a zvýšil vedenie topolianskeho celku. Tri minúty pred záverečným hvizdom arbitra sa v trme-vrme najlepšie zorientoval Bátovský a rozhodol o konečnom rezultáte treťoligového merania síl.

Topoľany - Stropkov 3:0 (0:0)

Góly:  62. Š.Horňák, 76.Petro, 87.Bátovský, ŽK: Kopka - Kentoš, Jamroškovič, pred 250 divákmi rozhodoval Weiss.

Topoľany: Komenda - Surmin, Kopka, Liška, M.Horňák, Praščák, Petro, Tabaka (59.Bátovský), Tkáč, Š.Horňák, Kopáč (87.Žežulka),

Stropkov: Jamroškovič - Porkolab, Zapotocky, Kaňuk, Fiľarský, Veselý, Vachaľ (74.Bíroš), Berežný, Kentoš, Čepa, Adamica