Superpohár ObFZ získala Nacina Ves

Na futbalovom ihrisku v Topoľanoch sa odohral V.ročník Superpohára Oblastného futbalového zväzu (ObFZ) v Michalovciach. Tentoraz proti sebe nastúpili víťaz I.triedy - Nacina Ves a aktuálny držiteľ Pohára ObFZ - Žbince. V zaujímavom súboji tesným rozdielom zvíťazilo prv menované mužstvo.

Úvodný gól prestížneho stretnutia padol už v 1.minúte.  Po individuálnej akcii R.Basara z hranice veľkého vápna po zemi vystrelil a lopta zakotvila pri ľavej žrdi - 1:0. Stav duelu sa znova zmenil už o štyri minúty. V pokutovom území Baraník zahral rukou a rozhodca nariadil penaltu.  Futbalový mazák Guzej poslal brankára Pavlova na pravú stranu a loptu do ľavej strany - 1:1. Po desiatich minútach duelu sa Nacinovešťania znova prihlásili o slovo. Po centri R.Basara hlavičkoval M.Hajdučko tesne vedľa brány. Skóre rušného zápolenia sa zmenilo v polovici prvého dejstva. Skúsený Patrik Haluška po samostatnom prieniku poslal svoj celok do vedenia. V 26.min. jeho spoluhráč Kostovčík po prudkom pokuse trafil brvno.

Po polhodine na chvíľu prevzali iniciatívu aj Žbinčania. Po Guzejovej ideálnej prihrávke osamotený T.Ščerbák vo výhodnej pozícii mieril mimo svätyne Nacinej Vsi. Po deviatich minútach druhého dejstva Kostovčík dokonale využil chybu žbinskej obrany a zabezpečil svojmu kolektívu už dvojgólový náskok. Po dvoch tretinách zápolenia pozorný Pavlov zlikvidoval samostatný nájazd R.Basaru. O výsledku dobrého zápasu sa rozhodlo desať minút pred uplynutím riadneho hracieho času. Milenky nevedel čo s loptu, a tak zo zhruba dvadsiatich metrov vystrelil a lopta prekvapujúco skončila za Liškovým chrbtom - 3:2. V 86.min. nacinoveský striedajúci gólman Palašta ukážkovo zneškodnil Peterčíkovu šancu.

Nacina Ves - Žbince 3:2 (2:1)

Góly:  1.R.Basara,  23. Patrik Haluška, 54.Kostovčík - 5.Guzej (z 11 m), 80.Milenky, ŽK: M.Basara, Kostovčík - Eštok, ČK: 64.M.Basara (domáci), pred 250 divákmi rozhodoval Perexta.

Nacina Ves: Liška (82.Palašta) - M.Basara, Drotár, Kostovčík, Sabo, Baraník, R.Basara, Vaľko, M.Hajdučko (90.+Adam), Patrik Haluška (90.+ Peter Haluška).

Žbince: Pavlov - Milenky, Kovaľ, T.Ščerbák (57.Hakaľ), Eštok, Peterčík, Piskor, Guzej, Krasnay (90.+Kolesár), Andrejov (76.Jurčo)