Iuventa cez UDHK Nitra do finále!

V druhom semifinálovom súboji záverečného turnaja starších dorasteniek o titul majstra Slovenska si postup do boja o zlato vybojovala domáca Iuventa Michalovce, ktorá zvíťazila nad UDHK Nitra 39:34. V nedeľňajšom finále sa domáce stretnú s Trenčínom, ktorý v prvom semifinále zdolal Bytču. Súboj o tretie miesto je na programe v nedeľu o 15.30 hod, atraktívny duel o zlato o 18.00 hod.

Skóre druhého semifinálového zápasu otvorila dvoma gólmi v priebehu úvodnej minúty Hvostaľová. V 3. minúte si otvorila strelecký účet aj Bačíková (4:1), ktorá sa však pri dopade zranila a do hry zasiahla až v druhom dejstve. Iuventa hrala s veľkým elánom a po pätnástich minútach zvyšovala strelecky disponovaná Hvostaľová svojim šiestym gólom už na 10:4. Keď štyri minúty Maszkaľová zvýšila už na 14:6, vyžiadal si tréner UDHK Varga oddychový čas. Nepomohlo. Iuventa pokračovala v nápore a v 23. minúte Maszkaľová už zvýšila na rozdiel desiatich gólov (17:7)!

Druhý polčas sa pre domáci tím už nevyvíjal tak priaznivo, v 41. minúte Nitrianka Lenčešová znížila na 27:22 a v 46. minúte už Demajová stiahla na trojgólový rozdiel (28:25)! Štvorgólový náskok Michaloviec bol aj v 52. minúte po góle Rebičovej (32:28). Iuventa štyrmi gólmi za sebou zvýšila už na 37:30, čím de facto rozhodla o víťazstve i postupe do finále.

Michalovce - Nitra 39:34 (20:12)

Pokutové hody: 5/5 - 5/4, vylúčené: 3 - 6. Rozhodovali: Klimko a Klus - 400 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Sedláčková - Martonová 3/2, Koritárová, Bačíková 2, Hvostaľová 10/3, Maszkaľová 5, R. Vargová 2, Rebičová 4, Feňovčíková 4, Horňáková 3, Lazorová 3, Falisová 2, Tomeková 1.

UDHK: Halásová, Medveďová - Ivanova, Lenčešová 4/2, Demajová 11/2, Šinská 4, Poráziková 2, Kisová 1, J. Vargová 4, Sýkorová 3, Tulipánová 5.

zdroj: iuventa-zhk.sk

Uverejnené: 05.06.2011 20:55:33