Remíza dorastencov so Slovanom

Naši starší dorastenci sa v nedeľu po tretíkrát za sebou predstavili doma a v atraktívnom súboji 31. kola remizovali 0:0 so Slovanom Bratislava. Úspešnejší boli mladší dorastenci, ktorí belasých zdolali 3:1 (2:0). Naši mládežníci sa najbližšie predstavia v Nitre, doma ich potom uvidíme proti Dubnici nad Váhom.

Dorastenci MFK Zemplín nastúpili bez viacerých kľúčových hráčov a tréner Albert Rusnák dal preto príležitosť viacerým hráčom z lavičky či dokonca mladšieho dorastu. V 8. minúte centroval z pravej strany Kostovčík, Jacko pálil z prvej a brankár Mazáček musel zasahovať. O tri minúty odpovedal slovanista Čejtei bombou do brvna! O dve minúty boli opäť v akcii belasí, Martinkov volej mieril tesne nad. V 18. minúte potiahol po ľavej strane útok domáci Jano, Fedor loptu jemne tečoval, brankár hostí si poradil. V 32. minúte Michalovčania podnikli rýchly protiútok, na konci ktorého bol Forgáč, ale jeho jedovku stihol gólman hostí vyškriabať nad brvno. O minútu neskôr na opačnej strane centroval z pravej strany Vrablec a Meszároš sa ocitol v stopercentnej šanci, ktorú stihol zmariť domáci gólman Hajda. Zápas mal tempo, hralo sa zo strany na stranu a tento zápas sa divákom musel páčiť. V 40. minúte sa prezentoval volejom domáci kapitán Podhorín, no strosktoval na brankárovi Mazáčkovi, ktorý o dve minúty skvelým spôsobom vychytal v stopercentnej šanci aj Fedora.

Po prestávke mali viac z hry belasí. Ich koncert zahodených šancí odštartoval v 59. minúte Mizera, ktorý sa ocitol sám zoči-voči Hajdovi, ale trafil iba žrď odkrytej michalovskej brány. V 63. minúte Mizera ostal verný svojmu priezvisku a po centri Vrableca spálil ďalšiu stopercentnú šancu. V 66. minúte nebezpečne strieľal z pravej strany Martinka, brankár Hajda si na dvakrát poradil. Keď hostia v 74. minúte Turčákom nevyužili ani ďalšiu vyloženú šancu, skončil sa zápas bez gólov.