Iuventa vyhrala aj do tretice a má titul!

Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 22:27 (10:14)

Duslo: Grandtnerová, Túrociová, Haládiková - Zemáneková, Trochtová 2, Piskayová 3, Vidiečanová 4/1, Bérešová 5, Pócsiková, Czaniková 2, Dubajová, Pileková, Weibelová 3, Veselková 3/2.

Iuventa: Kudročová, Gubiková - Bachyrievová 6/2, Bačíková 3, Horňáková, Hollá 1, Sz”ll”siová 2, Kalaninová, Polláková 2, Rebičová,
Hvostaľová, Tobiašová 7, Wollingerová 3, Trehubovová 3.

Rozhodovali: Opava, Válek (obaja ČR), 7m hody: 3/3 - 2/2, vylúčenia: 4:7, ČK: Lukačin (tréner Šale) za nešportové správanie,
600 divákov.

Konečný stav série: 0:3, majstrovský titul získala Iuventa.

Úvodnú nervozitu horšie zvládli domáce hráčky, ktoré dvakrát trafili iba konštrukciu bránky a východniarky šli do brejku 2:0. Do 6. minúty síce Šaľa rovnakým spôsobom po kontrách odpovedala a vyrovnala na 2:2, no krok udávala naďalej Iuventa. Domáce strelkyne prejavovali domácej brankárke Ingrid Kudročovej až priam zbožnú úctu a radšej mierili mimo bránky, ako do jej dosahu. V hre na postavenú obranu to dlho nešlo ani jednému zo súperov a až v druhej polovici prvého dejstva sa ukážkovými strelami zdiaľky prezentovala kanonierka Tobiášová a postarala sa tak o prvé okulahodiace momenty síce dramatického, ale veľmi kazového duelu. Pokoja veľa nepridali ani viaceré verdikty rozhodcov, no chaos lepšie zvládali Danišove zverenky a vypracovali si až štvorgólový náskok. Vo vlastnom oslabení pridala Sz”ll”siová ďalší gól a únik nabral päťgólový rozmer. Domáce sa síce miestami priblížili na rozdiel dvoch gólov, ale aj po prestávke si ich hostky držali ďaleko od tela (39. min 18:12) a pevne kráčali za titulom. Domáci kouč Lukačin vtedy vytiahol posledné eso z rukávu - dovtedy odpočívajúcu Katarínu Dubajovú, no pravdepodobne neskoro. Manko sa ešte zvýšilo na sedem gólov (15:22 v 47. min) a následne sa Lukačin postaral o dvojminútové oslabenie, keď sa dočkal trestu za neutíchajúce protesty voči rozhodcom. Náznak drámy prišiel šesť minút pred koncom, keď sa Šaľa priblížila na štyri góly, no zvýšené úsilie prinieslo ovocie iba čiastočne (22:25) a domáci tréner musel sledovať v záverečných minútach triumfujúce Michalovčanky po červenej karte iba z lavičky.