V šlágri domáca remíza s Trenčínom

MFK Zemplín remizovali v domácom šlágri 29. kola s vedúcim celkom tabuľky AS Trenčín 1:1. Najbližšie sa predstaví na ihrisku posledného Púchova, doma ho znovu uvidíme v stretnutí s Lučencom, ktoré je na programe v sobotu 21. mája.

V chladnom a veternom počasí sa v Michalovciach od úvodu hral vyrovnaný futbal, v prvom náznaku šance sa v 6. minúte ocitol domáci Kunca, no všetko vyriešil včasným vybehnutím gólman trenčianskeho lídra Volešák. O 10 minút sa zastreľoval domáci kanonier Serečin, ktorého prízemná strela skončila vedľa brány hostí. V 33. minúte mali futbalisti MFK Zemplín najväčšiu príležitosť na skórovanie, Jakubčo prihral nabiehajúcemu Hottekovi a ten preloboval brankára Volešáka i jeho svätyňu. O päť minút nato opäť strieľal Serečin, tentokrát už oveľa presnejšie, ale jeho zakončenie k pravej žrdi vyrazil končekmi prstov gólman Volešák. Štyri minúty pred záverom prvej časti hry mohli otvoriť skóre Trenčania, no pred najlepším strelcom súťaže Depetrisom včas zakročil stopér Trninič, ktorý odkopol loptu do bezpečia. Po hodine hry sa do streleckej listiny mohol zapísať pre zmenu domáci Jakubčo, ktorého delovka len tesne minula šibenicu brány Trenčína. V 70. minúte sa už domáce obecenstvo radovalo, po pravej strane unikol Serečin, ktorý nedal Volešákovi žiadnu šancu – 1:0. Hosťom sa podarilo vyrovnať 8 minút pred koncom, keď sa Aldovi Baezovi podarilo zblízka prekonať domáceho gólmana Brudňaka. O štyri minúty mohli futbalisti AS otočiť stav stretnutia, no Depetrisovu štipľavú strelu vyrazil Brudňak končekmi prstov na rohový kop. V záverečných sekundách zápasu sa po Gamkrelidzovej prihrávke ocitol v tisícpercentnej šanci domáci legionár Waseem, ale namieril len do Volešáka, preto sa duel skončil nerozhodným výsledkom 1:1.

Michalovce - Trenčín 1:1 (0:0)

Góly: 70. Serečin – 82. Baez. ŽK: Waseem, Gamkrelidze – Baez, Peltier. Rozhodca: Vlčej -935 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Brudňak – Janek, Marcin, Trninič, Vanák (70. Gamkrelidze) – Waseem, Zonzon, Jakubčo (65. Knobloch), Hottek – Serečin, Kunca.

AS: Volešák - Volešák - Čögley, Godál, Kleščík, Valla – Peltier (76. Mazan), Baez, S. Štefánik, Holúbek (71. Salinas), Mondek (54. Hlohovský) - Depetris

Zvyšné výsledky 29. kola: Lučenec - Moldava nad Bodvou 0:0, Dolný Kubín - Púchov 4:0 (2:0), Ružomberok B - Petržalka 2:0 (1:0), Rimavská Sobota - Senec 0:1 (0:1), Liptovský Mikuláš - Šaľa 0:1 (0:1).

Tabuľka

Najbližší program: 30. kolo (sobota 14. mája 2011 o 16.30 hod.): Púchov - Michalovce, 31. kolo (sobota 21. mája 2011 o 17.00 hod.): Michalovce - Lučenec, 32. kolo (streda 25. mája 2011 o 17.00 hod.): Dolný Kubín - Michalovce, 33. kolo (sobota 28. mája 2011 o 17.00 hod.): Michalovce - Moldava nad Bodvou.

zdroj: mfkzemplin.sk

Uverejnené: 07.05.2011 18:55:58