Orli nakoniec ôsmi

Basketbalisti 1. BK Michalovce ukončili sezónu dvoma prehrami, keď najskôr prehrali v Leviciach s rezervou extraligového celku 45:59 a potom podľahli aj Trnave 42:93. V tabuľke nadstavbovej časti o postup do extraligy skončili na poslednom ôsmom mieste. Extraligovú miestenku si vybojovala Trnava.

Astrum Levice ´B´ -  1. BK Michalovce  59:45 (27:21)

Body : Šimko 10, M.Rakovský 9, V.Mitterpák 8, Mižák 6, Jäger 5, Mikulský 4, Maškulík 3, Pančura, Šanta, T.Mitterpák

V predposlednom zápase sezóny nastúpili Orli na palubovke rezervy extraligových Levíc. V zápase prevládali obrany nad útokmi a strelcom sa veľmi nedarilo. Hostia dobre bránili, ale v útoku im nevychádzali nacvičené signály. Celý zápas si domáci udržiavali mierny náskok, ktorý sa zdal rozhodujúci. Orli zapojili do hry aj mladých hráčov, ale tí nedokázali ten stav zvrátiť.

Ostatné výsledky 13. Kola :

BK 04 AC LB SNV B    - MŠK Iskra Petržalka 111:85 (62:40), BK ŠPD Rožňava - ŠKP Filozof Bratislava  20:0 Kontumačne (Hostia nepricestovali na zápas), MBK AŠK Slávia Trnava - Slávia TU Košice 75:71 (37:40)

1. BK Michalovce – MBK AŠK SláviaTrnava  93:42 (53:24)

Body : Šimko 14, Mižák 10, M.Rakovský 6, V.Mitterpák 4, Maškulík 4, Šanta 4, Jäger, Mikulský, Pančura, T.Mitterpák

V tomto zápase Orli nezačali, zle keď takmer celú prvú štvrtinu viedli. Začiatkom druhej štvrtiny sa začali presadzovať hostia najmä výbornou streľbou za 3 body. Škoda, že Orli zahodili vyložené šance spod koša a keď nepremenili až 18 trestných hodov iný výsledok na dobre rozbehnutých domácich sa nedal čakať. Svetlým momentom boli tri efektná bloky T.Mižáka, ktorý v tretej štvrtine domácich riadne znechutil zakončovanie. Postupne dostali šancu všetci hráči z lavičky. 1.BK skončil na Trnava postúpila do extraligy.

Ostatné výsledky 14. Kola :

BK ŠPD Rožňava - MŠK Iskra Petržalka 88:82 (38:41), BK 04 AC LB SNV B - ŠKP Filozof Bratislava 20:0  Kontumačne (Hostia nepricestovali na zápas), Astrum Levice B - Slávia TU Košice 66:86 (36:42)