Vyšetrovateľ UIS dňa 25.05.2026 obvinil dvoch policajtov z trestného činu zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Policajti sú zaradení v rámci Košického kraja (okres Trebišov), jeden na obvodnom oddelení a druhý na okresnom dopravnom inšpektoráte.
Obaja počas výkonu služby, ale aj v čase osobného voľna, mimo svojho služobného zaradenia, nezákonným spôsobom ukladali blokové pokuty vodičom a účastníkom cestnej premávky. Takto získanú hotovosť si ponechávali a uvedené zistené priestupky riadnym spôsobom neevidovali, čím zneužili svoju právomoc a získali neoprávnený prospech na úkor iného. Informuje o tom na svojom facebooku úrad inšpekčnej služby. “Dňa 25.05.2026 v ranných hodinách v čase, keď boli obaja príslušníci na tzv. previerkach z telesnej zdatnosti, vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby spolu so svojimi kolegami a za účasti príslušníkov PPU KR PZ Prešov osobne doručil uznesenie o vznesení obvinenia a následne oboch na mieste zadržal ako obvinených,” píše úrad na svojom facebooku. Obvineným boli zaistené mobilné telefóny a po zadržaní boli obaja obvinení eskortovaní na vykonávanie procesných úkonov. Policajtom hrozí trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov, stíhaní budú na slobode.

,