Starší aj mladší dorast MFK Zemplín víťazne

Naši starší dorastenci zdolali v piatkovom predohrávanom stretnutí 24. kola prvej ligy Dunajskú Stredu 2:0, v oboch prípadoch bol úspešným strelcom útočník Róbert Jano. Vyhrali aj mladší dorastenci - už tretíkrát za sebou - rovesníkov zo Žitného ostrova zdolali 2:1. Najbližšie sa naše dorastenecké kolektívy predstavia v utorok v Stropkove, doma ich uvidíme o dva týždne po Veľkonočných sviatkoch v súbojoch proti MFK Košice.

Starší dorast

Z pohľadu našich starších dorastencov to nebol po hernej stránke najvydarenejší zápas. Viac ako výkon jednoznačne tešia tri body, o tie sa postaral dvoma gólmi urastený útočník Róbert Jano. V prvom polčase mali domáci územnú prevahu, ktorú v 30. minúte vyjadrili nastrelením brvna z kopačky obrancu Hutaja. Po zmene strán v 48. minúte pekne prenikol po ľavej strane Danko, centrom našiel Fedora, ktorý zblízka trafil do žrde. Akcia pokračovala a po ďalšom centri z pravej strany sa lopta dostala k Janovi, ktorý z „malého vápna“ prelomil michalovskú smolu v koncovke - 1:0. V 53. minúte sa opäť zastreľoval Jano, ale jeho hlavička tesne minula cieľa. O päť minút neskôr Podhorín našiel centrom z pravej strany hlavu Forgáča, ale ten zahodil stopercentnú možnosť. V 61. minúte sa znovu presadil Jano, jeho strela z hranice pokutového územia skončil pri pravej žrdi brány DAC a MFK Zemplín viedol dvojgólovým rozdielom. Od tohto momentu hra ustrnula a družstvá zápas už iba dohrali.

Michalovce - Dunajská Streda 2:0 (0:0)

Góly: 49. a 61. Jano. Pred 100 divákmi rozhodoval Čiernik.

MFK ZEMPLÍN: Bréda - Podhorín, Žebik, Mano, Hutaj - Jacko, Kovaľ (64. Pavlov), Danko, Csörgö - Jano, Forgáč (71. Dulovič).

Mladší dorast

Mladší dorastenci si chceli v tomto zápase pripísať tretie víťazstvo v rade. Na začiatku ich trochu pribrzdilo zranenie Frantala, ktorý utrpel zlomeninu zápästia. V 14.minúte sa po rohovom kope najlepšie zorientoval v pokutovom území Štofík a otvoril skóre tohto zápasu. Potom si domáci ešte vypracovali v prvom polčase ešte tri čisté šance, tie však zostali nevyužité. V druhom polčase pokračovali zverenci trénera Gajdoščíka v kombinačnej hre. V 53. minúte pridal druhý gól domácich Škultéty. Po tomto okamihu sa zápas už len dohrával. Hosťom sa ešte podarilo znížiť gólom Csapaia na 1:2, no na viac im už nezostal čas. Zverenci trénera Gajdoščíka si tak pripísali na svoje konto tretie víťazstvo.

Michalovce - Dunajská Streda 2:1 (1:0)

Góly: 14. Štofík, 53. Škultéty - 75. Csapai.

MFK ZEMPLÍN: Babiak - Popovič, Šimko, Horňák, Škultéty - Frantal (5. Koscelník), Kiss, Turik, Petričko - Štofik (72. Lukačko), Mesároš.

Uverejnené: 15.04.2011 19:13:47