Basketbalistky 1. BK-D doma nezaváhali

Basketbalistky 1.BK-D si v prvom finálovom zápase play off 2. basketbalovej ligy skupina Východ poradili s lídrom základnej časti Tydamom Košice 73:58. Pred budúco týždňovou odvetou si tak vytvorili výbornú východiskovú pozíciu k celkovému víťazstvu v tejto súťaži. Zverenkyne trénera Janošova síce prvú štvrtinu zápasu prehrali o bod (16:17), ale v ďalšom priebehu zápasu už nepustili hru zo svojich rúk. Víťaz základnej časti dominoval iba v prvej časti, potom sa musel skloniť nad kvalitou domácich hráčok. Tie si v druhej štvrtine vypracovali dvanásť bodový náskok a ten s prehľadom udržali do konca. Škvrnou tohto duelu boli až štyri nezavinené zranenia hráčok, keď nedohrali tri Košičanky a Michalovčanka P.Vargová.

Michalovce : Týdam  UPJŠ Košice  73:58 (36:24)

Štvrtiny : ( 16:17, 20:7, 17:17, 20:17)

1. BK-D : Jurašková 18, Bačišinová 15, Nagyová 13, Maľuková 10, Fiedlerová 6, Priščáková 3,