Orli prehrali aj druhý zápas

Basketbalisti 1. BK Michalovce po Rožňave nestačili ani na rezervu extraligovej Spišskej Novej Vsi a prehrali 63:91. Tento zápas bol ich posledným na domácom ihrisku, pretože posledné dva zápasy odohrajú o dva týždne v Trnave a Leviciach. Po týchto dueloch sa pre Orlov sezóna skončí.

1. BK Michalovce - AC LB 04 Spišská Nová Ves 63:91 (28:43)

Štvrtiny : (17:21), (11:22), (14:25), (19:23)

1. BK : M.Rakovský 27, Maškulík 17, V.Mitterpák 10, Mižák 7, Vaníček 2, Pančura, Mikulský, Šanta, Jäger.

Už beztak  zraneniami zdecimovaný káder utrpel pred zápasom ďalšiu stratu, pretože Šimko utrpel počas zápasu s Rožňavou výron, ktorý mu neumožnil dnes nastúpiť. Trénerovi Rakovskému tak chýbali štyria hráči základnej zostavy. Skóre duelu otvoril Maškulík. Orli rýchlo viedli 7:2 a keď v 3. minúte upravil Mižák trojkou na 10:3 zdalo sa, že domáci môžu v tomto zápase niečo uhrať. Potom však nasledovala deväť bodová šnúra hostí a tí, keď sa dostali do vedenia, už ho nepustili z rúk do konca zápasu. Orli ešte do konca prvej štvrtiny držali krok zo skúsenejším súperom (hostia prišli aj s viacerými hráčmi extraligového celku). V závere tejto časti upravil M.Rakovský na 17:21. Druhú štvrtinu už nenechali hostia nič na náhodu. Rýchlo domácim ušli na rozdiel desať bodov 19:29. Orlom v tejto časti vôbec nešla streľba, dali iba jedenásť bodov, a to bolo na skúseného súpera málo. Spišiaci do konca prvého polčasu natiahli svoj náskok na pätnásť bodov, keď viedli 28:43. Ani polčasová prestávka Orlom nepomohla. Tí síce otvorili skóre druhej časti, keď M.Rakovský trojkou upravil na 31:43, no Spišiaci opäť odpovedali šnúrou ôsmich bodov a prakticky zlomili odpor domácich. Neustále zvyšovali svoj náskok a ten narástol až na dvadsaťosem bodov. Treba objektívne povedať, že domáci nestačili na lepšieho súpera. Orlom sa tak v poslednom domácom zápase nepodarilo zvíťaziť. O dva týždne sa v posledných zápasoch sezóny predstavia v Leviciach a Trnave.

Uverejnené: 10.04.2011 18:18:22