Basketbalisti nestačili na Rožňavu

1. BK Michalovce - BK ŠPD Rožňava  71:88 (31:39)

1. BK : V.Mitterpák 17, M.Rakovský 15, Šimko 9, Mižák 9, Maškulík 9, Jäger 10, Šanta 2, Pančura, Vaníček

Na úvodný kôš hostí odpovedal rovnakým spôsobom Šimko, no potom spustila Rožňava doslova uragán. V 3. minúte viedli hostia 2:12 a tréner Rakovský si prvykrát v zápase vyžiadal oddychový čas. Ten nachvíľu zabral a Orli do polčasu stiahli náskok Rožňavy na štyri body 19:23. Domácim sa na začiatku druhej štvrtiny po košoch Mižáka a Šimka podarilo vyrovnať na 23:23. Rožňava však opäť strhla vedenie na svoju stranu a do polčasu si jej hráči vypracovali osem bodový náskok 39:31. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, Hostia si stále udržiavali niekoľkobodový náskok a Orli sa ho nedarilo stiahnúť. Dvomi trojkami M.Rakovského a Mitterpáka na rozpätí tretej a štvrtej štvrtiny stiahli domáci náskok súpera na päť bodov 56:61. Následne po košoch V.Mitterpáka a Maškulíka už bolo iba o bod. V 33. minúte po koši Jägera sa domáci dostali prvykrát v zápase do vedenia a zdalo sa, že môžu tento duel otočiť. Potom však hostia opäť zapli na väčšie obrátky a šnúrou deviatich bodov si vypracovali vedenie, ktoré už do konca duelu z rúk nepustili.

Zdroj : 1.BK Michalovce