Iuventa na záver s ľahkým víťazstvom

Hádzanársky HK Iuventa ukončili základnú časť domácim víťazstvom nad Sokolom Poruba 37:25. Už pred týmto zápasom bolo jasné, že v tabuľke skončia na druhom mieste. Po zápase si prevzali z rúk prezidenta zväzu Jaroslava Holešu strieborné medaily a už sa môžu začať pripravovať na zápasy play off. V nich bude súperom Iuventy bratislavské ŠKP. Prvé zápasy semifinále play off sú na programe 30. apríla a 1. mája.

Iuventa v poslednom kole WHIL privítala predposledný celok tabuľky Sokol Porubu a na ihrisku bolo od začiatku vidno, ktoré družstvo je kvalitnejšie. Skóre duelu otvorila domáca Wollingerová. V 6. minúte po góle Bachyrievy už Iuventa viedla 3:1. Keď v 13. minúte strelila Szollosiová gól na 11:4, siahol tréner Poruby Chrstina po oddychovom čase. Ten vyšiel hostkám znamenite, pretože šnúrou troch gólov znížila na 11:7. Tento moment nenechal chladným domáceho kormidelníka, ktorý takisto zareagoval oddychovým časom. Záver polčasu už vyšiel lepšie domácim hráčkam, ktoré si vytvorili šesťgólové vedenie 19:13.

Druhé dejstvo začala Iuventa troma gólmi Bachyrievovej a Trehubovej, ktoré zvýšili náskok domácich hádzanárok na 22:13. V 40. minúte stretnutia videla červenú kartu za tri vylúčenia domáca Bachyrieva. V závere stretnutia postavil tréner Daniš na ihrisko všetky mladé hráčky, ktoré doviedli zápas do záverečného skóre 37:25.

HK Iuventa Michalovce – DHC Sokol Poruba  37:25  (19:13)

Iuventa : Kudorčova, Gubíková – Bachyrieva 7/2, Bačíková 4, Danková, Szollosiová 4, Polláková 6/1, Hollá 3, Maszkaľová 1, Tobiášová, Hvostaľová 4/3, Wollingerová 6, Rebičová, Trehubová 2.

Sokol : Roháčková, Doláková - Osinová 2, Lešková 1, Tomečková 8, Maliášová 1, Hrbková 1/1, Adámková 2/1, Richvalská 5/3, Mrózková 1, Selecká 4, Šimečková.

Vylúčenia : 6-6, Červené karty : 0-1 (Bachyrieva za tri vylúčenia), Pok. hody : 8/6-5/4, Rozhodovali : Vydra, Černý.

Uverejnené: 09.04.2011 20:48:52