Súperom Iuventy v semifinále podľa očakávania ŠKP

Predposledné kolo stanovilo semifinálové dvojice play-off: Iuventa - ŠKP a Šaľa - Bánovce.

Nezodpovedanou otázkou pred sobotňajšími súbojmi 25. kola ženskej WHIL bolo meno tretieho slovenského tímu pred národným play-off. Nováčik z Bánoviec nad Bebravou mal pred majstrovským ŠKP Bratislava štvorbodový náskok, ale teória ešte pripúšťala, že by sa „policajtky“ ešte mohli predrať na tretiu národnú priečku. Aj preto sa so záujmom čakalo, ako dopadne vzájomný zápas týchto súperov. Bánovce neponechali nič na náhodu a po víťazstve 31:26 nad ŠKP Bratislava de facto stanovili slovenské semifinálové dvojice. Iuventa Michalovce sa stretne s ŠKP Bratislava a súperom Dusla Šaľa budú Bánovce nad Bebravou. V sobotu boli v akcii aj ďalšie slovenské tímy, Trenčín prehral vo Veselí nad Moravou 28:35, Partizánske rozdielom jediného gólu podľahlo Porube 31:32 a Šaľa doma zdolala Zlín 24:22. Posledné kolo základnej časti je na programe o týždeň v sobotu v jednotnom hracom čase o 18.00 hod.

Bánovský HK Gábor Bánovce nad Bebravou - ŠKP Bratislava 31:26 (15:13)
Najviac gólov: Geričová 12/3, A. Tóthová 8/1, I. Bahýlová 5 - H. Janšáková 12/6, Z. Rychtárechová 5, Štetáková 4. Pok. hody: 5/4 - 6/6, vylúčené: 4 - 5, ČK: H. Janšáková (ŠKP) za tri vylúčenia, rozhodovali: Daňo a Sabol (obaja SR), 450 divákov.

Bánovce boli počas celého priebehu duelu vo vedení. Domáce podržala skúsená brankárka Vargová, ktorá viacerými zákrokmi
nedovolila Bratislavčankám otočiť vývoj zápasu. Bánovčanky získali víťazstvom 31:26 cenný skalp úradujúceho majstra SR.

HC Britterm Veselí nad Moravou - HK Štart Trenčín 35:28 (18:13)
Najviac gólov: Súkenníková 8/1, Chmelařová 8, Kočí 6 - Birkušová 7/6, Šáteková 6, Rajnohová 5/2. Pok. hody: 3/2 - 11/8, vylúčené: 5 - 4, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 250 divákov.

Domáce si v prvom polčase vytvorili päťgólový náskok, ktorý si v druhom polčase s prehľadom postrážili. Najlepšou strelkyňou zápasu bola slovenská krídelníčka v službách Veselí Súkenníková, ktorá k víťazstvu 35:28 prispela 8 gólmi.

HK Slovan Duslo Šaľa - HC Zlín 24:22 (13:10)
Najviac gólov: S. Szarková 7, Pileková 5, Dubajová 4/4 - Poznarová 6/4, Šviráková a Štěrbová po 4. Pok. hody: 4/4 - 4/4, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: Cipov a Pastierik (obaja SR), 500 divákov.

V stretnutí dobrej úrovne začali lepšie hostky, ale domáce sa postupne rozohrali a do polčasovej prestávky získali trojgólový náskok (13:10). Zlínčanky sa však nevzdali a v 50. min sa im podarilo vyrovnať. Šalianky v záverečnej trojminútovke napokon rozhodli o svojom triumfe (24:22).

DHK Baník Most - Sokol Písek 37:30 (18:14)
Najviac gólov: Mrkvičková 6, Crhová 6/1, Kilarová 6/1 - I. Luzumová 11/3, Stellnerová 8, Borovská 4. Pok. hody: 3/2 - 3/3, vylúčené: 5 - 3, rozhodovali: Gabriš a Macko (obaja SR), 450 divákov.

Stretnutie bolo v réžii Mostu. Od stavu 1:2 v 5. min prevzali domáce taktovku jednoznačne do svojich rúk. Svoj polčasový štvorgólový náskok po zmene strán takmer zdvojnásobili a na svoje konto si pripísali víťazstvo jednoznačné 37:30.

zdroj: iuventa-zhk.sk