Hc winLand už na treťom mieste + FOTO a VIDEO PAVOL JANO

Hádzanári Hc winLand Michalovce porazili v zápase 17. kola prvej ligy na svojej palubovke Malacky vysoko 31:21. V tabuľke tak preskočili svojho dnešného súpera a momentálne sú už na treťom mieste. Týmto víťazstvom natiahli svoju víťaznú sériu už na sedem zápasov. Zajtra môžu túto sériu ešte natiahnuť, pretože o 13.30 privítajú v predohrávke 21. kola Modru.

Hc winLand Michalovce – TJ Strojár Malacky  31:21 (16:10)

Vylúčenia : 6-4, Červené karty : 0-1 20. min. T.Baláž za hrubý faul, Žlté karty : 3-2, Pok.hody : 1/1 – 1/1, Rozhodovali : Klimko, Klus, Diváci : 350

Priebeh : 3:2, 7:3, 9:4, 11:5, 14:8, 16:10, 18:13, 23:14, 26:17, 27:21, 31:21

WinLand : Bumbera, Kolpak – Gamrát 7, Kyseľ, Frajkor 6/1, Regenda 2, Krajňák 2, Dani, M.Gargulák 1, Lörinc 1, Vetrecin 1, Oblažný, Pilník 6, Cibere 5.

Malacky : Piaček – T.Stachovič, Sedláček 7, T.Baláž, Bizek, Zelenský, R.Baláž 1, Škoda 2/1, Oslej 1, D.Stachovič 2, P.Stachovič 8.

Do posledného miesta zaplnená telocvičňa GPH videla zaujímavý zápas, v ktorom udával tón počas celého zápasu michalovský winLand. Skóre duelu síce otvoril hosťujúci P.Stachovič, no winLand odpovedal troma gólmi a v tretej minúte po góle Gamráta viedol 3:1. Hostia síce v 6. minúte po góle Sedláčka stiahli náskok na jeden gól, keď bol stav 4:3, no vzápätí nedali deväť minút gól a Michalovčania sa šnúrou piatich gólov dostali na koňa. V 20. minúte videl po hrubom faule na prenikajúceho Pilníka červenú kartu hosťujúci T.Baláž. Domáci si do polčasu udržali šesť gólový náskok a tak mohli ísť do kabín spokojní. Dej zápasu sa nezmenil ani v druhom polčase. Malacky dvoma gólmi síce znížili na rozdiel štyroch gólov 16:12, no potom strelili v rozmedzí 10. minút len jeden gól a za stavu 24:13 bolo po zápase. Tréner Jano sa následne rozhodol šetriť kľúčových hráčov na zajtrajší duel. Prednosť tak dostala lavička, ale hráči druhého sledu, nepodali očakávaný výkon. Malacky sa začali nebezpečne približovať, najbližšie boli v 22. minúte, keď bol stav 27:21. Od tohto momentu však gól nedali a Michalovčania v pohode dokráčali k siedmemu víťazstvu v rade.