WinLand vyhral aj v Dubnici

Hádzanári michalovského HC winLand natiahli svoju víťaznú šnúru na šesť stretnutí po tom, čo uspeli v nedeľňajšom súboji 16. kola prvej ligy na palubovke Dubnice nad Váhom. Zverenci trénera Pavla Jana v odvetnej časti ešte nestratili ani bod a po dvoch nasledujúcich súbojoch na domácej palubovke proti tretím Malackám a piatej Modre sa môžu vyšvihnúť na tretie miesto, ktoré bude v konečnej tabuľke znamenať postup do extraligy.

Na palubovke posledného celku tabuľky mali spočiatku navrch domáci, ktorí viedli 3:1, 4:3 i 7:5. Michalovčania sa prvýkrát ujali vedenia v 13. minúte po koncovke Frajkora (7:8) a odvtedy až do konca zápasu viedli. Impozantná bola hlavne ich šnúra od 10. do 24. minúty, keď zo stavu 7:5 dokázali otočiť na 7:12! Zásluhou na tom mal nielen po celý čas výborne chytajúci brankár Martin Bumbera, ale aj celá kvalitná defenzíva winLandu. Napriek tomu húževnatí Dubničania dokázali ešte do prestávky stiahnuť rozdiel v skóre na tri góly (11:14)

Druhý polčas odštartoval gólom Frajkor (11:15) a štvorgólový rozdiel si hostia udržiavali až do 50. minúty, kedy sa im podarilo rozdiel v góloch ešte zdvojnásobiť, čo im v konečnom súčte zabezpečilo víťazstvo. V michalovskom tíme zvlášť vynikli dvaja strelci, Frajkor a Gamrát, ktorí nasúkali osemnásť gólov.

Dubnica n./V. - Michalovce 20:28 (11:14)

Pok. hody: 4/2 - 3/3, vylúčenia: 1 - 5. ČK: 60. tréner Michaloviec Pavol Jano za vbehnutie na hraciu plochu. Rozhodovali: Klinka a Rydl - 70 divákov.

DUBNICA: Ševera, Pšenka - Koťka 3/1, Kebisek 1, D. Varoš, Cibuľa 1, Nguen 6, Macko 1, Marciňák, Bakyta, I. Varoš 4/1, Švancara 2, Kaprálik 2.

HC winLand: Bumbera, Kolpak - Gamrát 8, Kyseľ, Frajkor 10/3, Regenda 3, Krajňák 1, Dani 2, Pivarník, Lörinc 1, Vetrecin 2, Oblažný, Pilník, Cibere 1.

Najbližší program: 17. kolo (sobota 2. 4. 2011 o 17.30 hod.): Michalovce - Malacky, predohrávka 21. kola (nedeľa 3. 4. 2011 o 13.30 hod.): Michalovce - Modra.

Uverejnené: 27.03.2011 18:54:10