Hc winLand doma pokoril Levoču + FOTO a VIDEÁ

Hádzanári Hc winLand Michalovce zvíťazili aj v treťom jarnom zápase, keď v 14. kole 1. hádzanárskej ligy doma zdolali Levoču 30:24. V zápase vynikol hlavne brankár domácich Kolpak, s ktorým mali hostia obrovské problémy. Na budúci týždeň je v programe 1. ligy naplánovaná reprezentačná prestávka. Doma sa winLand predstaví až v sobotu 19. marca, keď privíta Pezinok. Tento duel sa už možno uskutoční v Chemkostav Arene.

Do posledného miesta natrieskaná hala GPH videla zaujímavý zápas. Domáci začali výborne a po 4. minútach viedli po góle Lorinca 4:0. Hostia však odpovedali šnúrou piatich gólov a v 9. minúte už boli vo vedení oni. Následne však zabranili aj hráči winLandu, ktorí po góloch Frajkora, Lorinca a Kučera opäť viedli dvojgólovým vedením. V 20. minúte nastúpil do bránky winLandu Kolpak a hneď sa predviedol zneškodnením dvoch tutoviek hostí. Hlavne vďaka nemu si domáci do konca prvého polčasu vypracovali dvojgólové vedenie. V posledných sekundách prvého dejstva sa ešte po faule na Cibereho strhla mela, do ktorej sa zaplietli aj obe lavičky a tréneri tímov mali čo robiť, aby upokojili horúce hlavy. Rozhodcovia túto strkanicu vyriešili dvoma dvojminútovými trestami pre Cibereho a Kovácsa. Druhý polčas začali lepšie domáci, keď gólov Frajkora v 4. minúte už viedli štvorgólovým rozdielom 18:14. Tento náskok si už winLand nedal vziať a presvedčivo dokráčal k ďalším dvom bodom. Trénera Jana potešili jeho zverenci nielen výsledkom, ale tým, že dôstojne nahradili zranených Gamráta a Pilníka. Výkonom upútali hlavne Vetrecín a Krajňák. Skóre zápasu uzavrel v poslednej sekunde 30. streleným gólom domácich Regenda.

Hc winLand Michalovce – Slovan Leovča  30:24 (15:13)

Vylúčenia : 4-4, 7m hody : 2/2-4/3, Rozhodovali : Klimko, Klus

Priebeh : 4:0, 5:5, 8:7, 9:10, 11:12, 15:13, 18:15, 19:18, 21:19, 25:21, 27:23, 30:24

Hc winLand : Bumbera, Kolpak – Vetrecín 3, Frajkor 8/2, Regenda 3, Kučera 3, Dani 1, Pivarník, Lorinc 2, Krajňák 4, Oblažný, Pilník, Gargulák, Cibere 6.

Levoča : Oravec, M.Tatarko – P.Tatarko 1, Paluš, K.Vilman, Minďaš, Malík 7, Hosa, Seman 8/3, Dunčko 3, R.Vilman 2, Závacký, Bystrý 1, Kovács 1.

Uverejnené: 05.03.2011 20:50:25