Iuventa po Trenčíne vyprášila aj Písek

Hádzanárky michalovskej Iuventy pokračovali v kanonáde aj v nedeľňajšom predohrávanom stretnutí 21. kola spoločnej slovensko-českej súťaže. Po tom, čo v piatok vyhrali nad Trenčínom doma 45:30, vyhrali takmer rovnakým výsledkom (43:30) aj nad Pískom. Zemplínčanky si touto výhrou poistili druhú priečku tabuľky. O týždeň majú voľno a najbližšie sa doma predstavia o dva týždne, ich súperom bude český nováčik Baník Most.

Iuventa sa musela vysporiadať s absenciou chorej strelkyne Tobiašovej. Domáce sa ťažko rozbiehali, v ofenzíve kopili chybu na chybu a aj preto bol Písek takmer v neustálom vedení. Keď v 21. minúte písecká kanonierka Luzumová zvýšila na 11:13, vyžiadal si domáci tréner Daniš oddychový čas. Ten jeho družstvo zobudil, vďaka čomu Iuventa stihla vyhrať prvý polčas rozdielom dvoch gólov (17:15). Po zmene strán Písek, ktorý má kvôli pohárovým povinnostiam poriadne nahustený program, fyzicky odišiel a Iuventa začala úradovať. Postupne si vypracovala až deväťgólový náskok (31:22) a štyridsiaty gól dosiahla Pollákovou v 58. minúte, ktorý zvyšovala na 40:29. Iuventa vyhrala zaslúžene, aj keď výkon v prvom polčase si za klobúk rozhodne nedá.

Michalovce - Písek 43:30 (17:15)

Pok. hody: 6/6 - 7/6, vylúčené: 8 - 4. Rozhodovali: Rudinský a Mandák - 900 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 8/5, Bačíková 5, Vargová, Hollá 8, Danková, Szöllösiová 4, Kalaninová 2, Polláková 9/1, Maszkaľová, Hvostaľová, Wolingerová 5, Trehubovová 2.

SOKOL: Vařečková, Káplová - Vrabcová 6/3, Malá 1, Borovská 3, Salačová 1, Luzumová 10/3, Veselá, Stellnerová 3, Dvořáková 2, Krouská 4.

Najbližší program: 22. kolo (sobota 12. 3. 2011 o 17.30 hod.): Michalovce - Most, 23. kolo (sobota 19. 3. 2011 o 18.00 hod.): Veselí nad Moravou - Michalovce.

Uverejnené: 27.02.2011 18:39:21